„Niezaszczepieni” zapłacą dotkliwy „podatek zdrowotny”

Opublikowano: 12.01.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1404

Premier Quebecu (prowincja Kanady), François Legault, powiedział we wtorek, że prowincja nałoży „podatek zdrowotny” na mieszkańców Quebecu, którzy w nadchodzących tygodniach odmówią przyjęcia pierwszej dawki „szczepionki” przeciw COVID-19.

Legault nie powiedział, kiedy opłata zacznie obowiązywać ani ile będzie wynosiła, ale stwierdził, że chce, aby była ona „na tyle znacząca, żeby działała jako zachęta do zaszczepienia”. Legault powiedział, że szczegóły zostaną ujawnione „w nadchodzących tygodniach”.

„Ci ludzie bardzo obciążają naszą sieć opieki zdrowotnej” – powiedział Legault. „Myślę, że to rozsądne, że większość populacji domaga się by ponieśli konsekwencje”.

Około 10 procent kwalifikujących się mieszkańców prowincji pozostaje niezaszczepionych, ale urzędnicy służby zdrowia twierdzą, że zajmują około 50 procent łóżek w szpitalach na oddziałach covidowych.

„To kwestia sprawiedliwości dla 90 procent populacji, która w pewien sposób się poświęciła” – powiedział Legault, odnosząc się do tych, którzy mają przynajmniej jedną dawkę szczepionki. „Myślę, że jesteśmy im winni tego rodzaju środki”.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. hashi 12.01.2022 16:24

  Oczywiście bydło w Kanadzie nie protestuje. Potulnie do rzeźni jeden za drugim.

 2. MasaKalambura 12.01.2022 17:26

  Społeczeństwa zachodnie są zdyscyplinowane. Nie znoszą mniejszości. Tak jak kiedyś ścigali Indian, Żydów, gejów dziś ścigają niezaszczepów.

 3. pikpok 12.01.2022 22:33

  hashi, jeszcze protestują https://www.youtube.com/watch?v=GliqJ9rjzRw.
  Ostatnio w tego typu filmikach często występują takie zakłócenia.

 4. MasaKalambura 13.01.2022 08:08
 5. pikpok 13.01.2022 09:19

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.