Mężczyzna obnażył się przed dziećmi w muzeum w Quebecku

Opublikowano: 05.06.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1739

Dorosły mężczyzna odsłonił swojego penisa przed dziećmi, potępiając „uprzywilejowanie białej rasy” podczas performansu w wieczór otwarcia wystawy „Kochaj mnie płciowo”, finansowanej przez podatników w Quebec City Museum of Civilization. Muzeum broni tego aktu jako „performansu sztuki współczesnej” mającego na celu reprezentowanie „różnorodności artystycznej”.

Zgodnie z komunikatem prasowym nowa wystawa muzeum „LGBTQIA2S+” pozwala ludziom „odkrywać różnorodność doświadczeń związanych z płcią. Pokazuje również, jak przekształcili się na przestrzeni czasu i w różnych kulturach, w Quebecu i gdzie indziej”. „Głównymi tematami wystawy są tożsamości płciowe i ekspresja płciowa; różnorodność ciał płciowych w świecie zwierząt i ludzi; społeczne normy płci i związana z nimi dyskryminacja; ruchy społeczne i ich przeszłe i obecne żądania, a także dzisiejsze kultury queer i trans” – wyjaśnia muzeum.

Nagrane ukrytą kamerą wideo „Rebel News” z premiery wystawy pokazuje szokujące przedstawienie, w którym mężczyzna w pleksiglasowej gablocie wystawia swojego penisa przed dziećmi, rozmawiając o osobach transpłciowych i potępiając przywileje białych. „Biała skóra, biała skóra, wychudzona, biała skóra, uprzywilejowana. Boisz się o tym pomyśleć?… Ponieważ czarną transpłciową kobietą podążałem moją trasą, mogę się wyemancypować dziś wieczorem w muzeum” – powiedział nagi performer owinięty w chustę i taśmę, zanim dwie inne osoby rozpakowały go i odcięły mu bieliznę. Następnie mężczyzna założył damski strój. Na filmie widać, jak dzieci nie czują się komfortowo wobec tego aktu.

Wystawa „LGBTQIA2S+” Muzeum Cywilizacji zawiera również liczne flagi dumy, różne modele penisów, pochew i piersi, fiolki hormonów, zdjęcia tatuaży politycznych, transseksualistów oraz zbezczeszczone chrześcijańskie stroje i symbole. Zwroty widoczne na wystawie to „queer power”, „oni/oni/ich”, „to piękny dzień na zniszczenie patriarchatu”, „praca seksualna to też praca”, „mężczyźni też potrzebują aborcji” i „szanuj moje zaimki”.

W odpowiedzi na pytanie felietonistki czasopisma „Le Journal de Montreal”, Sophie Durocher, rzeczniczka muzeum broniła występu – jednocześnie chwaląc się, że finansowana przez podatników instytucja zaprosiła również na wernisaż dziecięcego drag queen Barbada de Barbades. „Podczas premiery wystawy Love me gender zaproszono kilku artystów, w tym Barbada, firmę cyrkową Flip Fabrique i grupę teatralną Kill ta peur, która zaoferowała przedstawienie sztuki współczesnej” – powiedziała Anne-Sophie, rzeczniczka ds. Desmeules. „Wszystkie te występy miały miejsce wyłącznie w ramach wieczoru inauguracyjnego i były skierowane do świadomej publiczności. Ich celem było reprezentowanie artystycznej różnorodności tej społeczności”.

Muzeum Cywilizacji ma teraz na swojej stronie internetowej „życzliwe ostrzeżenie” w sprawie wystawy „dla wszystkich grup wiekowych”, zauważając, że „pokazuje ona pewne wyraźne elementy anatomiczne i sceny częściowej nagości”. W związku z tym zaleca, aby „dzieciom towarzyszyły osoby dorosłe, które poprowadzą je podczas wizyty i rozpoczną dialog na temat różnorodności płci”.

W e-mailu do „True North” przywódca Partii Konserwatywnej Quebecu, Eric Duhaime, opisał wystawę jako „wokizację naszych instytucji”. Dodał: „Byłem oburzony, gdy dowiedziałem się, że chcą indoktrynować dzieci w teorii płci. Dla mnie wartości moralne są zadaniem rodziców, a nie rządu”. Wiele osób w mediach społecznościowych zareagowało z obrzydzeniem na występ nudystów w muzeum.

Quebec City Museum of Civilization jest prowincjonalną instytucją rządową i otrzymuje miliony dolarów rocznie od podatników. Rząd Quebecu twierdzi, że celem muzeum jest „udostępnianie historii i różnych elementów kulturowych naszej cywilizacji, w szczególności społecznych i materialnych aspektów kultur okupantów terytorium Quebecu”. Wystawa „Love me gender” będzie czynna w muzeum do 14 kwietnia 2024 r. Jej sponsorem jest TD Bank i Ubisoft.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: „True North”
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Baltazar Bombka 05.06.2023 11:32

    Cóż, młodzież czuje podskórnie że nie tedy droga. W domach takich dewiacji nie doświadczają więc patrzą na to z obrzydzeniem. Efektem czego tego typu występy i “sztuka” okazują się przeciwskuteczne.

  2. Stary Kulas 07.06.2023 15:08

    “Love me gender” znaczy kochaj moją płeć, nie płciowo. Płciowo było by sexually.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.