Niezaszczepieni pracownicy linii lotniczych idą do sądu

Opublikowano: 22.05.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3455

Pracownicy linii lotniczych (w tym piloci), którzy odmówili zaszczepienia się przeciwko COVID-19 (czyli eksperymentalnej terapii genowej — przypis WM) i stracili pracę, złożyli pozew zbiorowy przeciwko rządowi federalnemu. Domagają się pełnego odszkodowania.

Autorzy pozwu należą do grupy Free to Fly Canada. Reprezentuje ich Umar Sheikh z Sheikh Law. W oświadczeniu dotyczącym złożenia pozwu można przeczytać, że podejście do sprawy jest wielowymiarowe, dobrze przemyślane i metodyczne, a rząd ma być pociągnięty do odpowiedzialności za szkody wyrządzone tysiącom pracowników linii.

W pozwie wymienionych jest troje pozywających: Greg Hill, Brent Warren i Tanya Lewis, poszkodowanych w związku z wprowadzeniem przez Transport Canada tymczasowego nakazu respektowania określonych wymagań przez pracowników lotnictwa cywilnego.

W październiku 2021 roku premier Justin Trudeau ogłosił nakaz szczepień wszystkich pracowników federalnych i osób pracujących w sektorze transportowym. Powiedział, że niezaszczepieni nie będą mogli podróżować samolotem, statkiem i pociągiem, zarówno w kraju, jak i za granicę. W efekcie tysiące osób straciły prace lub zostały wysłane na zwolnienie za niedostosowanie się do wymogów.

Trudeau w końcu wycofał się z nakazów szczepień dla podróżnych 20 czerwca 2022 roku. W październiku zniósł wszystkie restrykcje związane z COVID-19 odnoszące się do podróżowania, w tym np. noszenia maseczek w samolotach czy pociągach, wykonywania testów w kierunku COVID-19 i kwarantanny niezaszczepionych Kanadyjczyków.

Według Free to Fly nakaz wprowadzony przez Trudeau „zmusił pracodawców do złamania postanowień umów zawartych z tysiącami kanadyjskich pracowników, przekreślił prawa gwarantowane przez Kartę, a także ingerował w wolny i sprawiedliwy proces negocjacji umów zbiorowych. To pierwszy taki pozew, który trafia do sądu, i jesteśmy dumni, że możemy nadać kurs tej sprawie”. Według grupy pozew zbiorowy obejmuje wszystkich niezaszczepionych pracowników poszkodowanych po wprowadzeniu Transport Canada’s Interim Order, No. 43 (zwolnionych, zawieszonych lub zmuszonych do wcześniejszego przejścia na emeryturę).

Free to Fly zawnioskowało o prowadzenie przesłuchań przez sąd federalny w Vancouver. Jest to związane z miejscem zamieszkania prawnika reprezentującego grupę.

Poza odszkodowaniem Free to Fly domaga się deklaracji, że nakaz ministerialny nr 43 łamie prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa osoby pozywających oraz jest sprzeczny z fundamentalnymi zasadami prawa i „Kartą” (kanadyjską konstytucją).

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.