Nieważne, czy gwałciciel to imigrant

Opublikowano: 18.11.2017 | Kategorie: Prawo, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Szwedzki minister sprawiedliwości odrzucił propozycję partii Moderaterna, żeby rejestrować pochodzenie etniczne gwałcicieli, twierdząc, że jedyne znaczenie ma fakt, iż są oni mężczyznami.

Minister Morgan Johansson powiedział, że Moderaterna chciałaby zrzucić winę za wzrost liczby przestępstw na tle seksualnym na imigrantów, a według niego wszyscy przestępcy powinni być traktowani jednakowo. Johansson nawiązał też do kampanii #metoo (#ja też) stwierdzając, że gwałty i molestowanie występują we wszystkich środowiskach i grupach etnicznych zamieszkujących Szwecję.

„Wszystkich, którzy popełniają te przestępstwa łączy to, że są mężczyznami”, powiedział Johansson i dodał: „Wygląda na to, że Moderaterna chce uniknąć ogólnej dyskusji o winie mężczyzn, pragnąc zrzucić odpowiedzialność jedynie na imigrantów”.

Antyimigrancka partia Sverigedemokraterna (Szwedzcy Demokraci) złożyła wcześniej tego roku podobną co Moderaci propozycję, domagając się od rządu informacji na temat związku między imigracją i przestępczością. Johansson odrzucił prośbę SD, stwierdzając: „Wszystkie wcześniejsze dane ze Szwecji i liczne badania międzynarodowe pokazują to samo: mniejszości etniczne często przodują w statystykach przestępczości, ale jeśli weźmiemy poprawkę na czynniki społeczne i ekonomiczne, ta nadreprezentacja niemal całkowicie znika”.

Liberalno-centrowa Modernatarna uważa, że obecnie sędziowie zbyt często skazują sprawców gwałtów na najniższy wymiar kary. Na przykład w 2014 roku przeciętna kara więzienia za gwałt wynosiła dwa lata i pięć miesięcy. Dlatego partia występowała z licznymi propozycjami nowelizacji prawa, w tym z propozycją zwiększenie wyroku za gwałt od pięciu do ośmiu lat więzienia, a za gwałt ze szczególnym okrucieństwem od siedmiu do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

W zeszłym miesiącu dwudziestu członków Moderaterna zaproponowało z kolei, żeby wojsko pomogło policji opanować sytuację w coraz liczniejszych, gęsto zaludnionych przez imigrantów strefach no-go. Propozycja została odrzucona przez ministra sprawiedliwości, który powiedział: „Nie istnieją żadne militarne rozwiązania tych problemów”. Według Johanssona problemy dzielnic imigranckich należy rozwiązywać poprzez niwelowanie różnic społecznych, zwiększanie poczucia bezpieczeństwa i zaufania do społeczeństwa obywatelskiego i w porozumieniu z lokalnymi podmiotami.

Johansson już wcześniej wywoływał kontrowersje swoimi wypowiedziami, na przykład całkowicie odrzucając możliwość odebrania obywatelstwa dżihadystom z Państwa Islamskiego, powracającym do Szwecji z Bliskiego Wschodu. Johansson stwierdził wtedy, że rząd szwedzki kategorycznie odmawia uczynienia kogokolwiek „bezpaństwowcem”.

Autorstwo: Rol
Na podstawie: Svt.se, Dagensjuridik.se
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Przyjmowanie do siebie “obcinaczy głów”, jest jaskrawym dowodem, na to, że ISIS, to wytwór “zachodu”, czyli usa i wasali.
Niedopuszczenie do wpisywania narodowości gwałciciela jest klasycznym uniknięciem dowodu, na to, jaki procent takich czynów dokonuja rdzenni mieszkańcy, a jaki przybysze, bo to mogłoby uświadomić rdzennej ludności, jaka polityke prowadzą ich “przwutcy”…
Sa to klasyczne działania dla rzadów terroru, jak faszystowski, czy komunistyczny…