Nauczyciele zarobią trochę więcej

Opublikowano: 03.04.2018 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 282

Tuż po świętach nauczyciele mają dostać z dawna oczekiwaną podwyżkę. Tyle, że jej realny wymiar zakrawa na żart – uważa Związek Nauczycielstwa Polskiego i przypomina, ile dostała dla odmiany minister Anna Zalewska w ramach nagrody.

Rozporządzenie podpisane przez minister Zalewską zawiera tabelę z kwotami minimalnych wynagrodzeń dla nauczycieli w zależności od posiadanego przez nich wykształcenia i kwalifikacji. Kluczowe są jednak zapisy dotyczące pedagogów z wykształceniem wyższym magisterskim i ukończonym kursem pedagogicznym, bo tacy właśnie, bardzo dobrze przygotowani do wykonywania zawodu nauczyciele, stanowią 90 proc. wszystkich pracowników. Od rozpoczynającego się kwietnia przewidziano dla nich maksymalne wynagrodzenie 3317 zł brutto, o 168 zł więcej, niż do tej pory. Na taką stawkę mogą jednak liczyć tylko posiadacze tytułu nauczyciela dyplomowanego, najwyższego stopnia awansu zawodowego.

Nauczycielki i nauczyciele z krótszym stażem i niższym tytułem zawodowym nadal będą zarabiać dużo mniej, ich podwyżki też będą niższe. Nauczyciele mianowani dostaną od kwietnia 2824 zł brutto (o 143 zł więcej), kontraktowi – 2487 zł brutto (dotąd było 126 zł mniej), a najkrócej pracujący w szkołach nauczyciele stażyści 2417 zł brutto, w tym 123 zł podwyżki.

Minister edukacji pochwaliła się, że nauczyciele dostaną w styczniu przyszłego roku następną podwyżkę, a potem w 2020 r. jeszcze jedną. Tymczasem Związek Nauczycielstwa Polskiego wylicza, że nie ma się czym szczycić. “W skali całego roku wzrost wynagrodzeń wyniesie 3,75 proc. Biorąc pod uwagę inflację – podwyżka wyniesie tylko 1,45 proc.” – piszą związkowcy na stronie organizacji. A także przypominają, że minister Zalewska, dla porównania, zainkasowała nagrodę w wysokości ponad 75 tys. złotych.

“Przez ostatnie kilka lat nie dokonano jakichkolwiek podwyżek wynagrodzeń nauczycielskich, dlatego zdaniem ZNP, zaproponowany wzrost wynagrodzenia zasadniczego, a zwłaszcza sposób jego finansowania ze zlikwidowanych składników wynagrodzenia nauczycieli, ograniczonych etatów, wydłużenia ścieżki awansu zawodowego, uwłacza godności zawodu nauczyciela” – podsumowuje związek.

Autorstwo: MKF
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Po co w ogóle mówić/pisać o takich podwyżkach? To jest po prostu hańba! W Polsce zarobki KAŻDEGO pracującego obywatela powinny wzrosnąć co najmniej 2-3 krotnie!!!!

qrde blade
Użytkownik
qrde blade

Pol-Lahu nie bądź dalej OWCĄ o której stanowi jej PASTERZ !

Nasze niewolnictwo bierze się przede wszystkim z zaimplementowanej nam durnoty i ślepoty w kontrolowanych przez SYSTEM szkółkach, salach katechetycznych i ugruntowanych niestety społecznych przekonaniach przez pozostające w całości w rękach okupantów łże media. Musimy zacząć od naszej niezrozumiałej, milczącej zgody na wszelkie wtrącanie się państwa, jego urzędników, biskupów i służb tego razem NIEWOLNICZEGO OKUPANCKIEGO SYSTEMU w nasze prywatne życie. Wiąże się to niestety z naszymi durnymi przekonaniami i powszechnie uznawaną przez nich za naszą milczącą zgodę na to, czym nas PROGRAMOWALI za młodu czyli: TU MI WISIZMEM ! Karmiono nas powszechnie tą szkodliwą durnotą przez długie lata naszej młodości, kładąc do mało asertywnych i rozumnych wtedy łepetyn masońską łże naukę, religię, is-torię i bieżącą informacje, aby uczynić z nas durne, biorobotyczne zoombi, dalej powszechnie karmione martwą lub zatrutą żywnością, w żałosny sposób ‘leczone” powoli uśmiercającymi, kosztownymi z góry narzuconymi procedurami, chemicznymi truciznami, a niezmiennie nagradzane pożal się boże tytułami, pracą, posadą, garścią judaszowych srebrników… Cały ten niewolniczy SYSTEM działa na zasadzie prawa morskiego, czytaj PIRACKIEGO, gdzie dalej jesteśmy dla nich stale celowo odmóżdżanym ( przymusowymi szczepieniami ) z tego powodu bezwolnym, żywym towarem – niewolniczą zwierzyną, tubylcami służącymi do rozrodu i pracy. Jest tak dlatego, bo w zamierzchłej przeszłości upadli w to miejsce elohim, czytaj illuminowani, chrystusowi, lucyferyczni najeźdzcy stworzyli, czytaj sklonowali na własne podobieństwo humanoidalny, hybrydowy gatunek i nazwali go LUDi ( ludzie ). Więc według przekonań ich współegzystującej wśród nas ich pozbawionej empatii progenitury, tubylcze stworzenia o krwi RH + nie są ludźmi, a są jedynie humanoidalnie wyglądającą zwierzyną, wykorzystywaną do rozrodu, powszechnie czynionych na niej farmaceutycznych i wakcynologicznych doświadczeń, niewolniczej pracy i służenia im. ( i to dotyczy tak nieświadomych swego położenia większości Żydów jak i Słowian milionami depopulowanych w czasie rozlicznych konfliktów i światowych wojen ). Klony czytaj pasterze, też w większości działają jak niewolnicze bioroboty i są mentalnie absolutnie zależni od swych archonów, które nimi podprogowo, ale również faktycznie sterują. Dlatego tak bezlitosnie i bezkrytycznie z nami postępują, sami w ich imieniu dalej przejmując i eksploatując planetę ! W tym celu stworzyli ogromne ponad państwowe korporacje, systemy bankowe, tajne służby, religie i organizacje nie podlegające marionetkowym rządom państw, a wszystkie sterowane przez piramidalny system masońskiego zniewolenia. Reszta jest doprawdy teatrem dla gojów zwanych zwyczajnie MATRIXEM czyli wrodzoną ślepą, naiwną dobrocią i durnotą gojów !
Dowodów na taki stan rzeczy jest pełno wokół i nasza bezrozumna zgoda tylko im w realizacji dalszych NWO planów pomaga, więc ocknij się naiwny rodaku i zacznij wreszcie samodzielnie myśleć .
NA POCZĄTEK nie wspieraj swymi działaniami okupanckiego SYSTEMU i bezpośrednio kupuj zdrową żywność i zioła poza wielkimi sieciami ….
1. https://youtu.be/Z5wjlXDlAtA jeśli link nie otwiera się skopiuj wyszukiwarki: //youtu.be/Z5wjlXDlAtA
2. https://youtu.be/6sjAdojYeNk jeśli link nie otwiera się skopiuj wyszukiwarki: //youtu.be/6sjAdojYeNk

jacekstu
Użytkownik
jacekstu

po pierwsze: ta podwyżka to jakaś kpina, szkoda czasu nawet, żeby się nad tym rozpisywać
po drugie: nie wiem od kiedy ma ona obowiązywać, ale wynagrodzenie za kwiecień przyszło takie jak przed podwyżką…

realista
Użytkownik

qurde, a zapomniałeś napisać, że Ziemia jest wklęsła. :DDD
to skąd ci elohim upadli? z innego “wymniaru”? :O… .. .

realista
Użytkownik

a propos artykułu – w przeliczeniu na realną godzinę pracy to całkiem dobra płaca. tym bardziej biorąc pod uwagę jakość kształcenia, która jest na dramatycznie niskim poziomie… .. .