Na Marsie znaleziono ślady życia

Opublikowano: 02.10.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 2591

Odkrycie astronomów nie jest dowodem na istnienie życia na Marsie, jednak stawia przed światem naukowym szereg pytań wymagających bardziej szczegółowych badań.

Naukowcy znaleźli na Marsie ślady życia. Sensacyjne dane przedstawili amerykańscy astronomowie pracujący z sondą kosmiczną Mars Odyssey. Raport, który narobił szumu w środowiskach naukowych, został opublikowany na portalu “Science Alert”.

Zgodnie z teorią pracowników Uniwersytetu Browna w USA kilka miliardów lat temu w korze marsjańskiej mogły występować żywe organizmy. Jednocześnie życie na czerwonej planecie występowało nierównomierne i jedynie na niektórych obszarach. „Warunki w tym strefach przypominały analogiczne miejsca na Ziemi, gdzie istnieje podziemne życie” — podkreślił w swoim raporcie badacz Jesse Tarnas.

Na ogłoszenie ostatecznego zwycięstwa jest jednak za wcześnie — zastrzegł naukowiec. Przestworza planety nie były zamieszkane przez istoty rozumne. Najprawdopodobniej chodzi o mikroby, tak zwane mikroorganizmy chemosyntetyczne mogące przetrwać w najtrudniejszych warunkach i w agresywnym środowisku.

Za tą wersją przemawia fakt, że sonda kosmiczna badająca powierzchnię Marsa i skanująca jego głębiny odkryła tam takie pierwiastki promieniotwórcze, jak rod i potas. Grubość warstwy nadającej się do istnienia życia wynosi kilka kilometrów. Poza tym za pomocą modelowania komputerowego udało się udowodnić istnienie na Marsie obszarów z wystarczającą ilością wodoru.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.