Mandat za podanie ręki i śmiech

Opublikowano: 19.06.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2271

David Menzies z „Rebel News” został oskarżony o wykroczenia przeciwko reżimowi sanitarnemu w Kanadzie za to, że podczas nagrywania programu o cyklicznych protestach ulicznych w Peterborough przeciwko lockdownowi podał rękę kilku osobom.

Zdarzenie miało miejsce 24 kwietnia tego roku. Menzies miał naruszyć obostrzenia czterokrotnie podając komuś rękę, dwukrotnie stając zbyt blisko innej osoby, raz śmiejąc się obok drugiego człowieka bez maski.

„Policjo, jestem dziennikarzem. Wywiadami zarabiam na życie. Jak miałem skomunikować się z panem Bernierem i panią Hillier – używając języka migowego? Gdy idzie o podanie ręki, to jest to obowiązkowe pozdrowienie w świecie zachodnim. Być może mógłbym się ukłonić, ale czy nie otrzymałbym wtedy zarzutów o Cultural appropriation?” – pytał Menzies.

Zgodnie z przepisami koronawirusowymi, w Ontario nie można kontaktować się fizycznie z innymi ludźmi oprócz osób, które zamieszkują to samo gospodarstwo domowe. Podanie komuś ręki, dotknięcie ramienia lub zbliżenie się na odległość mniejszą od dwóch metrów zagrożone jest grzywną do 100 tys. dolarów lub więzieniem do 1 roku.

Na podstawie: Lifesitenews.com, RebelNews.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.