Macedonia chce zakazać związków homoseksualnych

Opublikowano: 01.10.2014 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1012

Rząd Macedonii przedstawił propozycje zmian w ustawie zasadniczej, które będą definiować małżeństwo i umowy partnerskie, jako związki kobiety i mężczyzny. Organizacje LGBT alarmują, iż nowe prawo będzie chronić „heteroseksualny charakter stosunków międzyludzkich”.

Propozycja zmian w macedońskiej konstytucji, była jedną z pierwszych decyzji po reelekcji premiera Nikoły Gruewskiego. Projekt został zgłoszony w lipcu, jednak w sierpniu rząd postanowił go zaostrzyć. Nowe zmiany w ustawie zasadniczej definiowałyby małżeństwo jedynie jako związek kobiety i mężczyzny, a także miałoby zablokować możliwość modyfikacji prawa w kierunku zgody na adopcję dzieci przez pary homoseksualne.

Prawo proponowane przez rządzącą prawicę, nie podoba się oczywiście organizacjom pozarządowym. Przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka z przerażeniem konstatują, że zmiany zablokują możliwość legalizacji związków osób tej samej płci, a także mają narzucić „heteroseksualny stosunek kontaktów międzyludzkich”.

To kolejna próba przeforsowania konstytucyjnych zmian, proponowana przez konserwatywną partię WMRO-DPMNE. Poprzednie były nieudane z powodu braku 2/3 większości w parlamencie, jednak teraz projekt może liczyć na odpowiednie poparcie. Organizacje homoseksualistów wskazują, że w Macedonii seksualne mniejszości muszą liczyć się z atakami ze strony mediów i rządu.

Na podstawie: balkaninsight.com
Źródło: Autonom


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Niccolo 01.10.2014 17:58

    I dobrze im tak. Niech lecą budować swoje tęcze i robić te chore parady gejów w USA, skąd pochodzą.

  2. jeszcze 01.10.2014 18:54

    Brawo Macedonia! U nas z bufetową i innymi gronkowcami to nierealne.

  3. Rozbi 02.10.2014 19:41

    Proszę wybaczyć ale tytuł jest trochę przesadny. Nikt nie zakazuje związków homoseksualnych – homoseksualiści mogą w Macedonii dalej być w związku – tylko że w związku nieformalnym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.