Lewicką broni lewica

Opublikowano: 24.11.2015 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 260

Karolina Lewicka, dziennikarka TVP Info, została zawieszona po kompromitującym wystąpieniu nowego ministra kultury w prowadzonym przez nią programie publicystycznym. Piotr Gliński był 22 listopada gościem popularnego programu „Minęła 20-ta” emitowanym zaraz po głównym wydaniu wiadomości w TVP Info. Jednym z tematów rozmowy zaproponowanym przez prowadzącą była podjęta dzień wcześniej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego próba zablokowania premiery sztuki Elfriede Jellinek „Śmierć i dziewczyna” w jednym z wrocławskich teatrów. Gliński odpowiadał nieskładnie, uciekał od tematu, nie potrafił zająć stanowiska, w końcu zaczął reagować agresywnie.

“Na jakiej podstawie chciał pan zablokować spektakl?” – zapytała Karolina Lewicka. Nowy minister kultury odpowiedział wówczas, że „tak to nie będę rozmawiać”. Dziennikarka była jednak nieugięta i nalegała na odpowiedź. “Pytam ponownie – na jakiej podstawie merytorycznej i prawnej zwrócił się pan do marszałka województwa dolnośląskiego, by ten wstrzymał przygotowania do premiery?” – Lewicka znów nie usłyszała żadnej odpowiedzi. “To bardzo smutna sprawa, że znowu mamy do czynienia z nieuczciwą medialną nagonką i manipulacją związaną z spektaklem wrocławskim” – wywodził Gliński. “Ale czyją nagonką? Na kogo?” – ripostowała prowadząca. “Pani pozwoli, że może ja sformułuję swoje stanowisko w tej sprawie” – kluczył wicepremier. “Ja mam pana stanowisko. Chciałabym uzyskać konkretne odpowiedzi na konkretne pytania” – nie dawała się zbić z tropu Lewicka. “Ja bym chciał przedstawić swoje stanowisko i pani pozwoli, że je tutaj przedstawię” – Gliński dalej swoje. Nowy minister w końcu wypalił do Lewickiej: „To nie jest reportaż z Pałacu Mostowskich, gdzie pani mnie przesłuchuje!”

Zdenerwowanie wicepremiera Glińskiego było tak wysokie, że kompletnie zaburzyło jego recepcję rzeczywistości. W pewnym momencie nie tylko nie odpowiadał już na pytania dziennikarki, ale w ogóle przestał reagować na jakiekolwiek jej uwagi, mówił jednocześnie z nią wygłaszając jakieś dziwaczne monologi. W trakcie jednego z nich, bardzo pobudzony, określił program Lewickiej jako propagandowy i groził dziennikarce. “Tak jak wasza stacja uprawia propagandę i manipulację od kilku lat. I to się skończy, ponieważ tak telewizja publiczna funkcjonować nie powinna” – powiedział Gliński. Jak się miało okazać po kilku godzinach – nowy minister kultury nie rzuca słów na wiatr. Karolina Lewicka została zawieszona przez prezesa TVP.

Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dagome12345
Użytkownik
dagome12345

@W.

Problem w tym ,że bardzo trudno o takie coś jak wolność mediów. Jakby nie przedstawiały faktów zawsze znajdzie się ktoś, komu sposób narracji , zdjęcia użyte w materiale nie będą pasowały.
Inną sprawą jest sama formacja PIS i jej hipokryzja jeśli chodzi o uczciwość dziennikarzy. Pokazały to świetnie miesiące miedzy zakończeniem wyborów prezydenckich oraz wyborami do parlamentu i osobę pana Kukiza. Przez lata PISuary zarzucały “reżimowym” mediom manipulacje. Miały stu procentowa racje, ale same gdy tylko mogą wykorzystują podobne techniki i właśnie takowe zostały wykorzystane oby osłabić maksymalnie Kukiza na antenie dobrze znanych “prawicowych” mediów.

Co się tyczy samego przestawienia to była informacją ,że w przedstawianiu będą sceny seksu. Doszło do tego zatrudnienie “profesjonalnych” aktorów porno. Dodając jedno do drugiego …..
Jest w Polsce wiele przedsięwzięć nie mogących liczyć na publiczne finansowanie. Jeśli ktoś chce wystawiać na deskach teatru sam akt ostrego seksu przez 3 godziny, niech sobie to robi , ale niech nie wyciąga rąk po publiczne pieniądze.
Powiem szczerze ,że jeszcze kilka lat temu byłbym za wolnością ekspresji, wolnością sztuki. Obecnie jednak ( nie lubię tego słowa , ale najlepiej się nadaje)”LEWACKA” propaganda każde słowo sprzeciwu wobec ich zberezeństw oskarży o zaściankowość, zacofanie, radykalizm prawicowy. Piszę te słowa bo przez kilka lat mieszkałem z ludzi związanymi z szeroko rozumianą kulturą miasta Wrocław. Byli to tancerze, aktorki, malarka i performer. Reali są takie,że karierę robi się przez wyrko, a jeśli ktoś jest gejem to ma dwa razy łatwiej już na starcie(“Swoi” przyjmują “swoich”).

maciek
Użytkownik

oglądałem ten program na żywo w towarzystwie anty-pisowskim. Pod adresem dziennikarki padały niecenzuralne oskarżenia o amatorstwo.

beth
Użytkownik
beth

W mojej ocenie aż dziw, że nie podziękowano tej pseudo-dziennikarce po przeprowadzonym wywiadzie z p. Januszem Korwin – Mikke .

Poniżej film z dnia 16.11.2013r. obrazujący charakterystykę prowadzonego uprzednio wywiadu – chamstwo i buta wystaję tej osobie z pod tzw. grubych obcasów.

https://www.youtube.com/watch?v=ldf6JVrIXQo

Wywiad z p. prof. Glińskim też prowadzony był w tym samym tonie.

O zachowaniu prowadzącej można przeczytać na niezależnym blogu;

http://niepoprawni.pl/blog/maciej1965/telewizyjna-cuciubabka-z-prowokacja-w-tle

razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

typa nie znam za pisem (jak i za innymi partiami ) nie przepadam ale chłopina przecież prawdę powiedział to za co niby ma przepraszać?
chyba nawet ślepy widzi na jakie psy zeszła telewizja publiczna ( nazwa publiczna bardzo adekwatna ) …
to że pani reaktor jest wredną su…. To akurat bardzo dobrze ( prywatnie zaprosił bym ją na kawę ;)
dziennikarz powinien zadawać niewygodne pytania i drążyć temat z uporem maniaka …
problemem jest jednak żenująca stronniczość tak zwanych dziennikarzy brak standardów kultury profesjonalizmu warsztatu…
tak to sobie może z gachem pogrywać w prywatnej przepychance a nie rozmawiać z gościem …
co to za zwyczaje żeby przekrzykiwać wpi…. Się w słowo czy w trakcie odpowiedzi zadawać kolejne pytanie albo dwa ?

dziwie się że większość ‘’przesłuchiwanych ‘’ daje się tak pomiatać albo wyprowadzać z równowagi pod wpływem mnożących się prowokacji …

w traktowaniu pismaków niedoścignionym wzorem jest Grzesio Braun ten to sobie nie daje w kaszę dmuchać …
https://www.youtube.com/watch?v=iz7PhSSgMRc

druga sprawa to jak dagome zauważył że pisowi ‘’dziennikarze’’ stosują takie same ‘’ standardy ‘’ tylko w swoją stronę …
a ta babka co sprowokowała Kukiza wielokrotnie wyśmiewała np. Olejnik za nieprofesjonalne ( dokładnie takie samo ) zachowanie ….

Zastanawiam się gdzie ci ‘’szpece’’ się podzieją jak nowy prezes rozgoni to całe towarzystwo przecież w polsacie się wszyscy nie pomieszczą …?

Prometeusz
Użytkownik
Prometeusz

TVP w obecnej formie to przezytek pokomunistyczny… podobnie jak PiS i inne zgraje gadajacych glow podpietych do telepudel przez oficerow prowadzacych.
Gdyby to zalezalo ode mnie – cala te bande, jak leci, zapakowac do pociagow, odebrac paszporty i odeslac ich mocodawcom.

beth
Użytkownik
beth

Z cyklu;
Ludzie myślcie – to nie boli;

http://eska.salon24.pl/681329,o-naprawie-panstwa-czesc-czwarta