Krystyna Szumilas zostaje w MEN

Opublikowano: 26.05.2012 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 518

Krystyna Szumilas dalej będzie kierować pracami Ministerstwa Edukacji Narodowej, bowiem opozycji nie udało się wygrać głosowania w Sejmie.

Za odwołaniem Krystyny Szumilas z funkcji ministra edukacji, głosowały Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska i Ruch Palikota, od głosu wstrzymał się Sojusz Lewicy Demokratycznej, a przeciwko wnioskowi była koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Szumilas proponuje zmiany w polskiej edukacji, które mają zmniejszyć w liceach ogólnokształcących liczbę godzin historii, geografii czy języka polskiego, na rzecz m.in. wizażu. Przeciwko tym zmianom narodowcy prowadzą akcję „Strajk Szkolny”. Poza tym minister masowo likwiduje szkoły, nie podejmuje działań na rzecz zwiększenia liczby przedszkoli czy nie wspiera samorządów w dofinansowaniu najmłodszych uczniów.

Opracowanie: MM
Źródło: Narodowcy.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. slawo47 26.05.2012 12:59

    …moze to i niezle, bo nie beda umiec pisac, ci co glupoty pisza???

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.