Kolejne próby Rosji z rakietą z napędem atomowym

Opublikowano: 01.11.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2096

Rosja rozpoczęła kolejne próby rakiety z napędem atomowym. Rakieta Buriewiestnik (ptak zwiastujący burzę) od kilku lat pojawia się w światowych mediach jako międzykontynentalna rakieta balistyczna wyposażona w napęd atomowy, dzięki któremu miałby nieograniczony zasięg.

Dotychczas żadne państwo nie przyznało się do posiadania takiej broni. Rosjanie testują albo przygotowują się do testów takiej rakiety na poligonie Nowa Ziemia, gdzie przerzucono znaczną ilość sprzętu wojskowego i wprowadzono zakaz lotów w strefie poligonu.

Wg amerykańskiej pozarządowej organizacji Nuclear Threat Initiative, Rosjanie tylko w latach 2017-2019 przeprowadzili trzynaście takich prób, ale wszystkie zakończyły się fiaskiem i spowodowały ofiary śmiertelne, a w niektórych miejscach w okolicy Nyonoksa poziom promieniowania wzrósł od 4 do 16 razy.

Eksperci nazywają tworzoną przez Włodzimierza Putina rakietę „latającym Czarnobylem”, gdyż nawet nieuzbrojona w głowicę nuklearną, ale wyposażona w napęd jądrowy powoduje skażenie terenów, nad którymi przelatuje. Rakieta mogłaby przebywać w powietrzu w stanie czuwania przez nieograniczony czas i uderzać z nieoczekiwanych kierunków.

Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.