„Klasyczne” objawy początków raka

Opublikowano: 20.05.2018 | Kategorie: Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1077

W większości przypadków trafiamy do szpitala w 3-4 stadium zaawansowania choroby onkologicznej. Jak zrozumieć, że w organizmie rozwija się nowotwór?

Onkolodzy sporządzili listę objawów, które powinny skłonić nas do udania się do lekarza i przeprowadzenia badań. Sygnały wysyłane przez nasze ciało nie zawsze wskazują na to, że chorujemy na raka. Jednak jeśli tak jest, to objawy mogą się pojawić na wczesnym etapie, gdy wykrycie choroby i dalsze postępowanie przynoszą pozytywne efekty w leczeniu nowotworów złośliwych.

Na liście znalazły się następujące objawy:

1. Zmiany w układzie oddechowym

Na przykład, może wystąpić utrzymujący się przez dłuższy czas kaszel bez przeziębienia, zapalenie oskrzeli lub alergia. Czasami pojawia się też chrypa albo duszności. Takie objawy można zaobserwować w przypadku nowotworu płuc, gardła i krtani.

2. Ślady krwi

Ślady krwi w wydzielinach naszego ciała, jeśli brak ku temu okoliczności, są alarmującym sygnałem. Rak różnych organów, czy to jelit, czy żołądka, płuc, macicy może objawiać się nieoczekiwanym krwawieniem.

3. Nie gojące się rany

Jeśli rany nie goją się przez ponad trzy tygodnie, może to być objaw zarówno cukrzycy, jak i choroby onkologicznej. Komórki rakowe powstają w warstwie podstawnej naskórka, czyli najgłębiej położonej. Dlatego maści i kremy w przypadku raka skóry nie pomagają.

4. Znamiona

Nowe znamiona oraz zmiany w starych – inna forma, kolor i rozmiar – to bardzo poważny powód wizyty u lekarza. W 70% przypadków najbardziej agresywna forma raka skóry – czerniak – powstaje ze znamion na ciele.

5. Stwardnienia

Zauważalne gołym okiem i wyczuwalne pod palcami stwardnienia na ciele nie powinny pozostawiać wątpliwości co do tego, czy umówić wizytę do lekarza. Koniecznie przebadajcie się!

6. Korzystanie z toalety

Zmiany w oddawaniu moczu i wypróżnianiu się – częstsze lub rzadsze korzystanie z toalety – mogą świadczyć o rozwoju nowotworu jelit i pęcherza moczowego.

7. Utrata wagi

Utrata masy ciała, choć nie robimy nic w tym kierunku, bez zmiany żywienia i odczuwania silnego stresu, jest kolejnym klasycznym objawem rozwoju nowotworu. Dotyczy w zasadzie każdego organu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 22.05.2018 09:52

    To będą mdłości, ból głowy a jak pójdziesz do lekarza to ci powie ze urojona choroba wtedy możesz być pewien ze musisz na gasteotropie żeby raka wykryć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.