Alarmujący wzrost zachorowań na raka wśród młodych ludzi

Opublikowano: 05.04.2024 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3419

Lekarze z całego świata biją na alarm — notuje się niepokojący wzrost liczby zachorowań na raka wśród pacjentów poniżej 50. roku życia. Sprawa ta, szeroko opisywana w mediach, nabrała szczególnej wagi po tym, jak brytyjska księżniczka Katarzyna ujawniła, że i u niej zdiagnozowano chorobę nowotworową.

Skala problemu jest zatrważająca. Roczny wskaźnik zachorowań na nowotwory wśród Brytyjczyków w wieku 25-49 lat wynosi 162,4 przypadków na 100 tys. mieszkańców — to o 22% więcej niż w latach 1990. Podobne tendencje obserwuje się na całym świecie — według badań opublikowanych w czasopiśmie „BMJ Oncology”, w latach 1990-2019 zapadalność na raka we wczesnym stadium wzrosła aż o 79%, a liczba zgonów z tego powodu o 27%.

Lekarze i naukowcy zastanawiają się nad przyczynami tego niepokojącego zjawiska. Wśród potencjalnych czynników wymienia się m.in. ulepszone metody diagnostyczne, predyspozycje genetyczne, zmiany w stylu życia i nieznane jeszcze czynniki środowiskowe. Jednak zdaniem ekspertów, kluczową rolę mogą odgrywać również drastyczne zmiany w składzie odżywczym żywności, do jakich doszło w ciągu ostatnich 70-80 lat.

Badania prowadzone w wielu krajach wykazały, że zawartość składników odżywczych, takich jak wapń, witaminy A, B1, B2 czy żelazo, w popularnych produktach spożywczych, takich jak brokuły czy ziemniaki, spadła nawet o kilkadziesiąt procent. Przyczyną tego zjawiska jest prawdopodobnie rosnące na całym świecie uprzemysłowienie rolnictwa.

Zdaniem naukowców, długotrwały brak kluczowych witamin i minerałów w diecie może być głównym czynnikiem odpowiedzialnym za wzrost zachorowań na choroby przewlekłe, w tym nowotwory. Badania pokazują, że odpowiednio dobrane suplementy diety mogą hamować rozwój komórek rakowych i zapobiegać przerzutom.

Równie niepokojąca jest kwestia szczepień przeciw COVID-19 opartych na technologii mRNA. Badania wskazują, że tego typu szczepionki mogą istotnie utrudniać naprawę uszkodzeń DNA, co z kolei może prowadzić do rozwoju chorób nowotworowych. Niektórzy obserwatorzy łączą wręcz ten rodzaj szczepień z szybkim rozwojem turbo raka.

Wobec tych alarmujących doniesień, naukowcy i lekarze apelują do rządów o pilne podjęcie działań, które mogłyby odwrócić groźną tendencję. Wśród propozycji znajduje się m.in. promocja rolnictwa ekologicznego, dostarczającego żywność bogatszą w składniki odżywcze, a także ograniczenie stosowania kontrowersyjnych szczepionek mRNA. Tylko kompleksowe podejście może pomóc w zatrzymaniu niebezpiecznej epidemii raka wśród młodych ludzi.

Na podstawie: BMJOncology.bmj.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. LichoNiespi 05.04.2024 13:44

  To napewno nie potej cudownej szczypawce19 wg ich najlepszych z najlepszych najwibitniejszych najbardziej wyksztalconych najbardziej inteligentnych z inteligentnychzawodowych specjalistow itd itd … to napewno wina Putina.

 2. Murphy 05.04.2024 16:29

  Apelują o rozwój rolnictwa ekologicznego. A tymczasem “żądy” niszczą rolnictwo całkowicie.

 3. Katarzyna TG 05.04.2024 19:19

  “Alarmujący wzrost zachorowań na raka wśród młodych ludzi”

  Ale za to dzięki fajzerowi są bezpieczni przed covidem :))

  Warto sobie obejrzeć film pt. “Toksyczne ubrania” – o tym jakoś nikt nie wspomina, a szkoda: https://www.cda.pl/video/2471642d

 4. Katana 05.04.2024 19:26

  Ktoś tam wspomina Katarzyno… Po prostu jest tego syfu tak pełno, że nie sposób wymienić.

 5. emigrant001 05.04.2024 19:59

  Wystarczy unikać śmieciowego jedzenia, robić jak najwięcej domowym sposobem, można chleb, ser, wędliny, piwo. Można prawie wszystko; trzeba tylko chcieć:)

 6. kufel10 05.04.2024 20:35

  makdonady, bimbonki, papieroski, brak ruchu, łeb wiecznie w telefonie, plejstejszyn, generalnie tak wygląda świat leniwych lemingów – kredyciarzy

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.