Kickboxer Tate dzieli muzułmanów

Opublikowano: 02.01.2023 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2998

Aresztowany przez rumuńską policję pod zarzutem gwałtu i handlem ludźmi, amerykańsko-brytyjski kickboxer i celebryta Andrew Tate dwa miesiące temu przeszedł na islam, a jego konwersja wywołała debatę w środowisku muzułmańskim.

Czterokrotny mistrz świata, znany z licznych mizoginistycznych i kontrowersyjnych wypowiedzi, wdał się w spór z ekologiczną aktywistką Gretą Thunberg i nieopatrznie opublikował zdjęcie z pudełkiem pizzy sugerujące, gdzie przebywał. To wykorzystały służby do jego aresztowania, ponieważ wobec niego i jego brata Tristana toczyło się dochodzenie w sprawie o handel ludźmi.

Jeszcze zaledwie dwa miesiące temu, celebryta opublikował swoje zdjęcie z muzułmańskiej modlitwy, po czym oświadczył, że przeszedł na islam. Z jednej strony konwersja została przyjęta z entuzjazmem przez część muzułmanów, lecz inni, którym znane były jego poglądy, wyrażali się o tym z obawą.

Brytyjsko-egipska dziennikarka Yousra Samir wyrażała w „Al Jazeerze” obawy muzułmanek i ich rodzin, że dzięki temu poglądy Tate’a zostaną umocnione wśród młodych muzułmanów. Samir odnosi się do stwierdzeń Tate’a promujących ostrą, fizyczną przemoc wobec partnerki oskarżającej partnera o zdradę, czy o przenoszeniu odpowiedzialności za gwałt na zgwałconą.

Samir podaje przykłady muzułmańskich feministek czy głosów innych muzułmanów, którzy wyrażają obawy, że patriarchalna kultura „redpillowców” („czerwona pigułka” z Matrixa pokazująca prawdziwy świat) będzie wzmacniać mizoginistyczne postawy wśród młodych mężczyzn. Jak się bowiem okazuje, Tate jest wśród nich coraz bardziej popularny, chociaż pewnym paradoksem jest, że przez muzułmanów subkutlura redpillowców uważana była za „islamofobiczną”. Teraz przejście celebryty na islam może ułatwić przesiąkanie tych idei.

Przykładem może być strona związana z islamistami, wpływowa w Wielkiej Brytanii, 5pillars.uk, która pisze, że poglądy Tate’a mogą może irytować muzułmańskie feministki, ale „to, co mówi, współgra z islamem”. Autorzy strony uważają, że przejście kickboxera na islam samo w sobie oczyszcza go z poprzednich grzechów i cieszą się, że ta konwersja pomoże w dawa’h – działaniach na rzecz nawracania innych. W antyfeministycznym artykule o sztywnych podziałach ról płci i o powinności wypełniania przez kobiety ról przypisanych przez Allacha, autorzy strony bronią poglądów Tate’a jako bliższych islamowi niż przekonania muzułmańskich feministek.

Nie tylko poglądy na role płci irytują część muzułmańskiego środowiska. Dziennikarka i muzułmanka Hafsa Lodi cytuje wpis na „WhatsAppie”: „Muzułmanie to jedyni ludzie, którzy bronią swojej religii – bronią swojej wiary, nie pozwalają, by była ośmieszana… szanuję ludzi, którzy stają za czymś, w co wierzą”, pisze Tate. Lodi jest oburzona tym „komplementem”, który dla niej jest stereotypowym poglądem na jej społeczność. Jeżeli ktoś ubliża islamowi, to są to tacy ludzie jak Tate, którzy łączą go ze swoją ideologią, twierdzi dziennikarka.

Tate po konwersji wystąpił też w „Deen Show”, programie internetowym, w którym dość często zaprasza się salafitów i kaznodziei znanych z kontrowersyjnych poglądów, jak Zakir Naik. W tym programie Tate wyjaśniał powody przejścia na islam. Między innymi taki, że o prawdziwości religii islamu świadczy to, że się ona rozwija, a chrześcijaństwo powoli zostaje unicestwiane. Krytykował tam też demokrację za wprowadzanie zbyt wielu podziałów, w porównaniu do państw arabskich. Do tego islam według niego wzmacnia mężczyzn, a „mężczyzną czujesz się bardziej, kiedy masz dwie, trzy żony lub kobiety do uwielbiania ciebie”. I oto został aresztowany za handel kobietami.

Jeżeli więc konwersja Tate’a mówi nam coś o islamie, to raczej o tym, jak poszczególne grupy muzułmanów reagują na fakt, że nowym członkiem wspólnoty stał się popularny mizogin, który wychwala przemoc i potępia demokrację.

Autorstwo: Jan Wójcik
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. wloczykij 02.01.2023 15:55

  Powtarzanie idiotycznej historii o pudełkach pizzy to jest dno.

 2. Doctor Who 02.01.2023 17:57

  Tate ocenzurowany …

 3. dagome12345 03.01.2023 12:35

  Obserwuję typa od kilku miesięcy i musze powiedzieć ,że troszkę mi śmierdzi to jego przekoloryzowanie całej swojej postawy.
  Z jednej strony gość mówi o walce o silną męską postawę odpowiedzialną za utrzymanie kobiety i dzieci , a z drugiej 10 razy na minutę używa słowa Bitch w odniesieniu do kobiet i zataił to ,że posiada dzieci.
  Zarabia na jakiś erotycznych internetowych kamerkach, prowadzi kasyno w Rumunii za pozwoleniem tamtejszej mafii, i zarabia na jakieś firmie prowadzącej kursy samorealizacji typu ( na poziomie internetowego mema) : ” Jesteś zwycięzcą, Jesteś zwycięzcą, Jesteś zwycięzcą….”
  Z jednej strony mówi o tym jak to świat jest w niebezpieczeństwie ponieważ elity chcą z nas zrobić niewolników , a drugiej stroi się jak nowobogacka papuga , wozi się ostentacyjnymi samochodami, zabierając tym samym swojej osobie wiarygodność kogoś na kim można polegać i mu ufać.

  Gość jest naprawdę dziwny i ta dziwność troszke mi “śmierdzi”…..

  PZDR

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.