Iwermektyna zmniejsza ryzyko zgonu na COVID-19 o 92%

Opublikowano: 06.09.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1212

Nowe recenzowane badanie wykazało, że regularne stosowanie iwermektyny zmniejsza ryzyko zgonu z powodu COVID-19 o 92%.

Obszerne badanie zostało przeprowadzone przez doktora Flávio A. Cadegiani, MD, MSc, PhD. Jego wyniki zostały opublikowane w środę przez internetowy magazyn medyczny „Cureus”. Badanie zostało przeprowadzone na ściśle kontrolowanej populacji 88 012 osób z miasta Itajaí w Brazylii.

Osoby, które stosowały iwermektynę w profilaktyce lub przyjmowały lek przed zakażeniem COVID, doświadczyły znacznego zmniejszenia liczby zgonów i hospitalizacji.

Według badania osoby, które regularnie przyjmowały iwermektynę, miały o 92% zmniejszenie ryzyka zgonu z powodu COVID w porównaniu z osobami nie zażywającymi i o 84% mniejsze niż użytkownicy nieregularni. „Wskaźnik hospitalizacji został zmniejszony o 100% u regularnych użytkowników w porównaniu zarówno z użytkownikami nieregularnymi, jak i osobami niekorzystającymi” – stwierdzono w badaniu.

Imponująca redukcja w przypadku regularnych użytkowników iwermektyny była ewidentna. Osoby regularnie korzystające z leku były starsze i częściej chorowały na cukrzycę typu 2 i nadciśnienie niż osoby nieregularnie zażywające i niekorzystające. Nieregularni użytkownicy iwermektyny mieli o 37% niższą śmiertelność niż niekorzystający.

W badaniu zdefiniowano regularnych użytkowników jako tych, którzy używali ponad 30 tabletek iwermektyny w ciągu pięciu miesięcy. Dawkowanie iwermektyny określano na podstawie masy ciała, ale „większość populacji stosowała od dwóch do trzech tabletek dziennie przez dwa dni, co 15 dni”. „Niestosowanie iwermektyny wiązało się z 12,5‑krotnym wzrostem śmiertelności i siedmiokrotnie większym ryzykiem zgonu z powodu COVID-19 w porównaniu z regularnym stosowaniem iwermektyny” – czytamy w badaniu. „Ta skuteczność odpowiedzi na dawkę wzmacnia profilaktyczne działanie iwermektyny przeciwko COVID-19”.

Cadegiani uważa, że badanie wykazało „efekt dawka-odpowiedź” – co oznacza, że rosnące poziomy iwermektyny zmniejszyły ryzyko hospitalizacji i zgonu z powodu COVID-19. Cadegiani napisał na „Twitterze”: „Badania obserwacyjne o takim rozmiarze i poziomie analizy jak nasze są prawie nieosiągalne i niemożliwe do przeprowadzenia jako randomizowane badanie kliniczne. Wnioski są trudne do odrzucenia.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

13

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. replikant3d 06.09.2022 18:15

    Jak myślicie? Kiedy zapuka do faceta ,,seryjny samobójca,,?

  2. donkey 08.09.2022 12:10

    Globaliści już pewnie zrobili przelew do hitmana.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.