Iran obwinia Arabię Saudyjską o katastrofy w Mekce

Opublikowano: 28.09.2015 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3

W kierunku Arabii Saudyjskiej posypały się ostre słowa krytyki. W Iranie odbywają się regularne protesty przeciwko saudyjskiej rodzinie królewskiej a duchowny przywódca ajatollah Ali Chamenei twierdzi, że reżim nie zasługuje na organizowanie pielgrzymki hadżdż.

Kilka dni temu informowaliśmy o tragedii w Mekce oraz o wybuchu paniki, która doprowadziła do śmierci niemal 800 osób w wyniku zadeptania. Wśród nich, co najmniej 150 ludzi to Irańczycy. Była to największa katastrofa, jaka dotknęła pielgrzymkę hadżdż, od 25 lat. Natomiast ponad dwa tygodnie temu, dźwig budowlany spadł na najświętszy islamski meczet, powodując śmierć 109 osób.

Mieszkańcy Iranu protestują i wykrzykują wprost: “Śmierć rodzinie Saudów”. Również irańscy politycy nie pozostają bierni i wzywają do przeprowadzenia śledztwa w sprawie “złego zarządzenia” pielgrzymki, lub pozbawienia Arabii Saudyjskiej zaszczytu jej organizowania.

“To nie pierwszy raz gdy saudyjski rząd wykazał się niekompetencją podczas hadżdż. Dwa tragiczne wydarzenia miały miejsce w krótkim czasie, saudyjski rząd nie może zarządzać pielgrzymkami hadżdż” – powiedział Alaeddin Boroujerdi, członek irańskiego komitetu parlamentarnego ds. bezpieczeństwa narodowego.

Król Arabii Saudyjskiej Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud zapewnił, że będzie prowadzone śledztwo aby wyjaśnić przyczyny tragedii. Tymczasem sobota była już ostatnim dniem hadżdż. Świat muzułmański z pewnością szybko nie zapomni o katastrofie w Mekce.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: ForeignPolicy.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
shfaya
Gość
shfaya

Przecież sami muzułmanie mówili że śmierć w Mekce to prosta droga do raju, i zaszczyt dla umarłego.