Indyjscy lekarze ostrzegają przed pandemią psychozy

Opublikowano: 23.02.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1849

Placówki medyczne w Indiach obserwują wzrost liczby pacjentów, skarżących się na problemy ze zdrowiem psychicznym z powodu koronawirusa i rozpoczęły szkolenia specjalistów, którzy mogą im pomóc. Poinformował o tym dyrektor Centralnego Instytutu Psychiatrii Basudeb Das.

„Starając się powstrzymać nowego koronawirusa, musimy być przygotowani na stawienie czoła nowej pandemii spowodowanej skutkami COVID-19 dla zdrowia psychicznego. Leczenie takich przypadków może być kontynuowane przez kilka następnych lat, nawet po zakończeniu szczepień” – powiedział Das dla gazety „The Hindu”. Zauważył, że objawy, takie jak depresja, lęk, zespół stresu pourazowego i trauma spowodowana śmiercią przyjaciół i krewnych występują u dwóch na 10 pacjentów.

Centralny Instytut Psychiatrii, Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego i Neurologii oraz Regionalny Instytut Zdrowia Psychicznego rozpoczęły w Indiach szkolenia dla lekarzy, pielęgniarek i pracowników socjalnych, którzy będą wspierać osoby cierpiące na problemy ze zdrowiem psychicznym po COVID-19. Das powiedział, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszkolili 175 specjalistów.

„Musimy pomyśleć o rozwiązaniach zarówno krótkoterminowych, jak i długoterminowych” – powiedział, dodając, że konieczne jest kształcenie lekarzy i ich personelu w zakresie radzenia sobie z nowym problemem.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. gajowy 23.02.2021 13:03

    Leczenie zamiast usuwania przyczyny choroby. Skądś to już znam…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.