Igranie ze złem

Opublikowano: 20.06.2023 | Kategorie: Publicystyka, Publikacje WM, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2145

Jeśli chcemy pozbyć się kompleksu społeczeństwa „ogłupionego”, jedną z odtrutek może być lektura amerykańskiej prasy. Narzekamy często, że jesteśmy traktowani przez jaśnie oświeconych jak bezmyślne stado. W oględnych porównaniach słyszymy, że rządzący opinią publiczną eksperci traktują nas jak przedszkolaków. W takim razie poznajmy jak kompetentnie i troskliwie przygotowuje się Amerykanów do ewentualności wystąpienia ataku nuklearnego, potencjalnie skierowanego na ich główne aglomeracje.

Powołując się na wytyczne Czerwonego Krzyża i FEMA – Federalną Agencję Zarządzania Kryzysowego, artykuł w „Business Insider” radzi przygotować na tak wyjątkową sytuację zapas wody, leków, latarkę i sporządzić plan ewakuacji rodziny w bezpieczne miejsce. Powiadomienie dotyczące nadchodzącego ataku, które otrzymają mieszkańcy, powinno każdego kierującego w tym czasie pojazdem zmusić do natychmiastowego zjechania z trasy i znalezienia solidnego budynku z cegły lub betonu jako schronienia. Najlepiej zająć centralne miejsce, najniżej położone w takim budynku jak piwnica. Należy unikać miejsc w pobliżu drzwi, okien, które podczas podmuchu mogą być wyrwane z futryn. Należy uwzględnić też, że ściany zewnętrzne mogą się zapaść w głąb budowli.

Ekspert Buddemeier porównuje skutki ataku jądrowego do tornada. Dalej zaznacza, że telefonia może przestać działać, ale należy mieć przygotowany radioodbiornik, by nasłuchiwać dalszych instrukcji. Zaleca się ludziom i zwierzętom pozostać w pomieszczeniach zamkniętych przez 24 godziny.

Dalsze zalecenie Czerwonego Krzyża mówi, by w przypadku zaskoczenia pierwszą reakcją „słońca nuklearnego” osoba znajdująca się na wolnym powietrzu, kładąc się na ziemi ukryła się za czymkolwiek zakrywając głowę. Należy pamiętać, że faza błysku trwa około 30 sekund. Dla zredukowania napromieniowania należy nos i usta zakryć szmatą, ręcznikiem. W ten sposób zablokuje się wdychanie opadu radioaktywnego. Następnie wskazane jest szukanie stabilnego schronienia, biorąc pod uwagę, że pył nuklearny roznosić będzie się w promieniu setek mil. Należy niezwłocznie pozbyć się wierzchniej odzieży, co jakoby redukuje 90% napromieniowania. Duża ilość mydła, szamponu i wody ma pomóc zmyć napromieniowanie.

Dalej instrukcja enigmatycznie mówi o potrzebie radzenia sobie ze skutkami nadmiaru promieniowania w przygodnie znalezionym schronieniu, czyli z chorobą popromienną, przy założeniu, że wykorzystano w eksplozji ładunek o mocy 10 kiloton.

Czy to krzewienie nadziei, skoro autorstwo wywodzi się z zacnej organizacji Czerwonego Krzyża, czy rozbudzeniem histerycznych przygotowań do niewiadomego? To bez różnicy. Z pewnością sparaliżuje część społeczeństwa, nie dopuszczając publikowania głosów rozsądku. Te profilaktyczne wywody są dowodem kompletnej ignorancji zjawiska jako takiego i wykluczają starania, by do niego nie dopuścić.

Szczegółowy zapis eksperymentu nuklearnego przeprowadzonego przez amerykańskich naukowców pod kierunkiem agencji DARPA na atolu Wysp Marshalla (opisanego w książce „Zło absolutne”), powinien był już dawno – 70 lat temu zakończyć się objęciem tego rodzaju broni identycznym zakazem, jaki dotyczy broni chemicznej.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: BusinessInsider.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 20.06.2023 12:29

    “objęciem tego rodzaju broni identycznym zakazem, jaki dotyczy broni chemicznej”
    i równie przez świat nie przestrzeganym?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.