Francja powołała „ambasadora osób LGBT+”

Opublikowano: 03.11.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 794

Francuska premier Elisabeth Borne nominowała Jean-Marca Berthona na stanowisko „ambasadora osób LGBT+”. Jego podstawową misją będzie walka z dyskryminacją mniejszości seksualnych, zwłaszcza w państwach sankcjonujących prawnie kontakty homoseksualne. Dodatkowo rząd w Paryżu przeznaczy pieniądze na budowę nowych ośrodków dla tego typu osób.

W sierpniu bieżącego roku prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział powołanie specjalnego przedstawiciela, który będzie zajmował się kwestiami obrony praw LGBTQWERTY na całym świecie. Szczegółowy opis nowego stanowiska przedstawiła natomiast szefowa rządu. Borne ogłosiła więc podjęcie ścisłej współpracy ze stowarzyszeniami reprezentującymi mniejszości seksualne.

Specjalnym ambasadorem Francji do spraw LGBT+ będzie więc Berthon, praktycznie nieznany francuskiej opinii publicznej doradca Macrona. W administracji obecnego francuskiego prezydenta zajmował się on kwestiami związanymi z prawami człowieka, społeczeństwem obywatelskim i światem frankofońskim.

Teraz Berthon za pośrednictwem francuskich instytucji dyplomatycznych będzie walczył o prawa LGBTQWERTY, głównie w państwach wciąż sankcjonujących prawnie kontakty homoseksualne. Dodatkowo na wsparcie Francji będą mogły liczyć organizacje spod znaku tęczowej flagi, które w wielu krajach napotykają na problemy związane ze swoją działalnością.

Na podstawie: LeParisien.fr, Bvoltaire.fr
Źródło: Autonom.pl

6

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.