Duński minister zapowiada, że odeśle Ukraińców do domu

Opublikowano: 25.12.2023 | Kategorie: Prawo, Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2778

Duński minister do spraw migracji Kaare Dybvad oświadczył, że wyklucza możliwość pobytu obywateli Ukrainy na terytorium Danii z chwilą gdy wojna się zakończy. Jego zdaniem uchodźcy będą odesłani bez najmniejszych wątpliwości.

Urzędnicy duńscy twierdzą, że Ukrainie zależy na powrocie jej obywateli z Danii, więc z tego powodu oczekiwanie należy uszanować. Większość państw odmówiła żądaniom Kijowa dotyczącym odesłania osób w wieku zdolności do podjęcia służby wojskowej. Niektóre kraje, podobnie jak Dania wahają się w sprawie nadania uchodźcom ukraińskim statusu stałego pobytu.

Kaare Dybvad oświadczył, że uchodźcy mogą cieszyć się nadal statusem pobytu tymczasowego niezależnie od kraju pochodzenia. Dodał jednak: „Sądzę, że mają możność pozostać na określony rozsądkiem czas, ale nie możemy zdecydować się na przyjęcie zasady, że przyjazd kogoś z Ukrainy jest gwarancją bezterminowego pozostania w Danii. Nie jest to powód do wstydu. Mam nadzieję, że Ukraińcom zależy na odbudowie własnego kraju, który tego potrzebuje”.

Zawstydził natomiast imigrantów bez podania szczegółów stwierdzeniem, że całkowicie różnią się od Duńczyków.

Niemal 30 000 Ukraińców wystąpiło o status uchodźcy w Danii w oparciu o przyjęte szczególne ustawodawstwo, które jednak wygasa z marcem 2025 roku. Uchodźcom zależy wszakże, by dalej pozostać w Danii. Minister uzupełnił, że dla niektórych uchodźców dłuższe pozostanie będzie możliwe po spełnieniu warunku, że osoba o rocznym dochodzie wynoszącym 55 000 dolarów będzie mogła ubiegać się o wydanie zgody na pobyt zarobkowy. Według danych duńskiego ministerstwa ponad 5.8 miliona Ukraińców opuściło swój kraj od chwili rozpoczęcia wojny w lutym 2022 r.

Tłumaczenie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 25.12.2023 12:51

    Każdy kraj powinien ich deportować w dniu zawarcia pokoju. ukr od kacapa nie różni się niczym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.