Do żłobka we Wrocławiu tylko ze szczepieniem

Opublikowano: 05.07.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 657

Nieszczepione dzieci nie będą przyjmowane do publicznych żłobków. Uchwałę w tej sprawie w czwartek 4 lipca niemal jednogłośnie podjęli wrocławscy radni. Uchwała obowiązywać będzie od 1 stycznia 2020 roku.

„Do żłobka przyjmowane są dzieci, które posiadają obowiązkowe szczepienia ochronne, zgodne z aktualnym Programem Szczepień Ochronnych” – głosi dokument. Zaznaczono, że rodzic lub opiekun prawny dziecka mającego przeciwwskazania do szczepień zobowiązany jest do przedstawienia zaświadczenia od lekarza pediatry.

„Wierzę, że wprowadzając kryterium szczepień w rekrutacji do żłobków robimy krok w dobrą stronę. Bo zdrowie człowieka, a szczególnie zdrowie dziecka, nie ma barw partyjnych i mieć nie powinno” – napisał na „Facebooku” prezydent miasta Jacek Sutryk.

Jego zdania nie podziela jednak radny PiS Piotr Maryński, który podczas czwartkowego głosowania nie poparł uchwały. „Po raz kolejny mówi się tu wiele o wolności, o liberalizmie. Ale jeśli ktoś chce mi wmówić, że ten przepis to nie jest dyskryminacja, to mnie zwyczajnie śmieszy” – powiedział. „Jestem absolutnym zwolennikiem szczepień, ale uważam, że powinniśmy ludzi edukować, a nie wiedzieć od nich lepiej” – zaznaczył Maryński.

To nie pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

W 2015 roku radni Częstochowy zaproponowali wprowadzenie za szczepienia dodatkowych punktów przy rekrutacji do publicznych przedszkoli. Jednak projekt ten zakwestionował wojewoda, podkreślając, że jest on niezgodny z prawem.

W lutym bieżącego roku pomysł punktowania za szczepienia przyjęła Warszawa i Zielona Góra, a w czerwcu – Kraków.

W Poznaniu nad taką uchwałą będą głosować 9 lipca.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. jarekch 05.07.2019 16:12

    W Bydgoszczy uchwalili już dodatkowe punkty. Nie wiem, czy już jest to w pełni przyklepane.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.