Czy tajemniczy pomór kotów to broń biologiczna Rosji?

Opublikowano: 23.06.2023 | Kategorie: Publikacje WM, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 5784

Artykuł nie został napisany przez redakcję portalu „Wolne Media”, lecz jednego z użytkowników.

W ostatnich dniach, w polskim internecie, ukazało się wiele alarmujących doniesień dotyczących tajemniczej zarazy, która atakuje koty w całej Polsce i powoduje ich masowy pomór. Fala tożsamych doniesień z siłą przysłowiowego tsunami rozlewa się po polskim internecie. Temat poruszany był przez kluczowe portale informacyjne o zasięgu ogólnokrajowym. Pierwsze wątpliwości dotyczące omawianego zjawiska medialnego, które było ściśle powiązane ze śmiercią kotów, zasygnalizował znany youtuber Krzysztof Ator Woźniak, prowadzący kanał „Wideoprezentacje”.

Doniesienia medialne na temat pomoru kotów zostały przez prowadzącego audycję potwierdzone jako rzetelne, przy czym Krzysztof Woźniak wyraził opinię, iż jego zdaniem (z wysokim prawdopodobieństwem), przekazywana przez media informacja może być efektem działania nieznanej agencji PR. Zdaniem prowadzącego ilość publikowanych w tym samym czasie tożsamych artykułów o prawie identycznej treści jest tak ogromna, że zjawisko może być nieprzypadkowe. Z uwagi, iż jest on szanowanym vlogerem posiadającym szeroką wiedzę na temat działania mediów, postanowiliśmy bliżej przyglądnąć się, postawionej przez prowadzącego kanał tezie, że coś ciekawego się znajdzie. W trakcie naszych działań ku naszemu zdumieniu sprawa przybrała niecodzienny oraz niebezpieczny obrót. Pokrótce zagadnienie opisaliśmy poniżej.

Pierwsza nasza czynność polegała na ustaleniu, czy przekazywana przez media informacja powiązana jest z jakąś konkretną kampanią reklamową ukierunkowaną na sprzedaż dóbr dla czworonogów, a co za tym idzie prowadziliśmy bezpośrednio w bliskiej odległości od smartfonów rozmowy, które poruszały tematykę naszego hipotetycznego kota. W trakcie rozmowy często używaliśmy sformułowań odnoszących się do obaw o zdrowe i żywienie naszego hipotetycznego kota.

Po przeprowadzonej kilkunastominutowej rozmowie, w kolejnej czynności sprawdziliśmy reakcję działania naszych smartfonów, w szczególności zwróciliśmy uwagę na polecane i pozycjonowane artykuły w wyszukiwarce Google, w kolejnym kroku chcieliśmy sprawdzić powtarzalność emitowanych reklam.

Efekt przeprowadzonych działań był dla nas zdumiewający, ku naszemu zaskoczeniu wpisując „Tajemnicza choroba atakuje…”, ustaliliśmy, że na dzień 22.06.2023 godzina 9:15, wyszukiwarka Google nie tylko wysoko pozycjonowała artykuł osadzony na stronie NeroNews.space, pt. „Tajemnicza choroba atakuje koty. Umierają szybko. Weterynarze…”, ale w trybie prasowych rekomendacji klasyfikowała przedmiotowy artykuł jako wart przeczytania.

Po kliknięciu linka rekomendowanego przez Google okazywało się, że na pozycjonowanej i polecanej stronie artykułu nie było, ale w zamian użytkownik przekierowywany był do innej strony o nazwie Rtrmm.ru, na której umieszczono złośliwe oprogramowanie, które, jak widać na kolejnym zrzucie ekranu, przekonywało ofiarę ataku, iż konieczna jest aktualizacja popularnej aplikacji WhatsApp.

Za szczyt bezczelności w linku Neronews.space uznaliśmy ciąg znaków /nukew/,  gdyż ciąg pierwszych 4 znaków można przetłumaczyć jako „nuklearny”, a co za tym idzie interpretacja działań właściciela strony wydaje się być bardziej niż oczywista. Notabene na przedmiotowej stronie są jedynie ogólne informacje na temat kryptowalut, tym samym wydaje się, że firma Google w najbliższej przyszłości powinna co nieco poprawić w algorytmie działania własnej wyszukiwarki.

Analizując emisje reklam ustaliliśmy, że inne podobne artykuły opublikowane w sieci wielokrotnie w sposób zautomatyzowany emitowały fałszywe kampanie reklamowe, których treść dotyczyła zdrowej żywności dla kotów. Niestety, klikając w odnośniki fałszywych reklam, użytkownik telefonu ponownie był przekierowany na niebezpieczną stronę Rtrmm.ru.

Nasze działania zakończyliśmy 22.06.2023 r. około godziny 12:00, gdyż po kolejnej próbie (z zadowoleniem) spostrzegliśmy, że zespół CERT powołany do reagowania na zdarzenia naruszające bezpieczeństwo w sieci Internet, z poziomu polskiej przestrzeni internetowej skutecznie i prawidłowo zablokował możliwość przeprowadzenia ataku przez stronę Rtrmm.ru. Tym samym zrozumieliśmy, iż prawdopodobnie od tej chwili wszelkie osoby narażone na niebezpieczeństwo są prawidłowo powiadamiane o istniejącym zagrożeniu co potwierdza kolejny zrzut ekranu.

Dziękujemy zespołowi CERT Polska za szybką i skuteczną reakcję.

Jednocześnie w dalszej części przedmiotowej publikacji pragniemy zauważyć, że skuteczne działania CERT jedynie zainicjowały kolejne pytania, gdyż obecny stan działania polskich władz nie wyjaśnia:

– przyczyny i źródła dziwnej choroby kotów (czy zaraza atakująca koty, jest wynikiem procesów naturalnych występujących w przyrodzie czy jest może wynikiem działania człowieka?);

– wątku dotyczącego procesu inicjującego wysyp informacji medialnych, który miał lub mógł mieć wpływ na tak dużą jednoczesną ilość publikacji o wręcz tożsamej treści (dotyczącej zarazy atakującej koty) – o czym celnie w swej audycji wspomniał Krzysztof Ator Woźniak;

– wątku obejmującego wykorzystanie informacji o zarazie atakującej koty do przeprowadzenia hakerskich cyberataków na telefony polskich obywateli.

Z uwagi, że na dzień dzisiejszy nie posiadamy informacji na temat ewentualnego oficjalnego śledztwa w tej sprawie, nasi czytelnicy zmuszeni będą odpowiedzieć sobie sami, na powyższe pytania. Analizując omawiany przypadek można jedynie stwierdzić, że cała sprawa jest niepokojąca.

Jednocześnie stoimy na stanowisku, iż w perspektywie czasu brak chęci wyjaśnienia tematu dotyczącego dziwnego pomoru kotów oraz powiązanego z tematem cyberataku nie tylko może doprowadzić do szybkiej inicjacji nowych teorii spiskowych na temat śmierci kotów, ale tlący się w tle wątek cyberataku oraz działania portali informacyjnych, może być przysłowiowym zapalnikiem do kolejnych teorii, które skutecznie będą podważać zaufanie do organów obecnej władzy ustawowo odpowiedzialnej za nasze bezpieczeństwo oraz do treści informacyjnych przekazywanych nam za pośrednictwem internetu.

W najbliższym czasie wiele osób może mieć uzasadnione obawy nie tylko o zdrowie ukochanych czworonogów, ale także o bezpieczeństwo danych, które są przechowywane w smartfonach, zaś na podstawie mnożących się potencjalnych teorii spiskowych, mogą pojawić się dodatkowe obawy o zdrowie ludzi, gdyż jak już ogólnie wiadomo, zaraza pn. COVID-19 mogła mieć laboratoryjne podłoże, tym samym na tej podstawie pojawiają się głosy, że SARS-CoV-2 był formą Cchińskiej broni biologicznej.

Autorstwo: Aseca & Butterfly
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. sanchop 23.06.2023 12:27

  Dobry artykuł, to nie Ameryka chce nas zniszczyć tylko bardzo bardzo mocno i dużo źli Rosjanie. To sami Rosjanie zwrócili na siebie uwagę i publikują wirusa pod domeną *.ru – od razu w to uwierzyłem.

  Reasumując: w latach 30 XX wieku Hitler dostał pieniążki od Amerykanów, którzy wcześniej dostali te pieniądze od złego Putina i potem niemcy sponsorowali swój bliźniaczy ustrój wśród Ukraińców. Amerykanie powiedzieli adolfowi że te pieniążki są od samego Putina i on w to uwierzył i zaatakował związek radziecki i przegrał, a firmy amerykańskie przejęły firmy niemieckie. Koniec

 2. sanchop 23.06.2023 12:33

  Coś tam wiem, Ukraincy lubią kotki. My bardziej pieski. Mnie temat nie porwał ale was: “Aseca & Butterfly?”

  Przez telefon jako specjaliści od ochrony bankowości internetowej mówią do nas ładnie ale wyczuwamy akcent.

  Moje zdanie jest takie, że ukraiński jest dialektem j.polskiego a nie rosyjskiego(nie mylimy tu kultury) i dlatego wszelkie bzdety i oszustwa pochodzą od braci🤣

 3. sanchop 23.06.2023 12:51

  Pracuję i przyszło mi na myśl: czyli jak w TVP mówili wuhan, wuhan wuhan i nietoperze chińskie. Czyli w laboratoriach na Ukrainie same prochy amerykanie robili a nie badali dżumy, cholery i covida? Acha to teraz rozumiem… i chińczycy chcieli zabić swoich klientów kupujących plastikowe zabawki i stracić zyski, no rzeczywiście no jak mógłbym pomyśleć inaczej? To tak jak rurociąg rosyjski i tamę sobie Rosjanie wysadzili no sprytny plan…🤣

 4. Flibusta 23.06.2023 13:42

  Od jakiegoś czasu zwracam baczna uwagę na charakter medialnego przekazu. Kiedyś tam wpadło mi w ręce 10 reguł zarządzania społeczeństwem podobno autorstwa Noah’a Chomsky’ego ( trzeba zaznaczyć, że pan Chomsky raczej odżegnuje się od autorstwa hi..hi..) i zauważyłam, że właśnie takie nagle pojawiające się masowo informacje w rozmaitych mediach są dziwne. Wszyscy jakoś jednakowe mają te artykuły, czasem hi..hi.. nawet z takimi samymi błędami gramatycznymi. Przypomniałam sobie nagłe pojawienie się partii “Nowoczesna” z ponoć 20% poparciem narodu. Wszyscy nagle tak o niej pisali jakby była w polityce od 10 lat. Każda taka masowa akcja może być manipulacją ( i bardzo często jest). Kiedyś jeden znajomy tłumaczył mi, że skoro większość gazet (to było jakieś 7 lat temu) prezentuje podobną opinię, to ona musi być prawdziwa. Zapytałam czy wie do kogo należą owe tytuły prasowe. Nie wiedział. Jego syn sprawdził. Znajomy przeżył szok. Tylko, że po 7 latach dalej ten proceder trwa. Może teraz bardziej w Internecie ale metoda ta sama. Nie wiem jak jest z kotami czy psami, bo już żadnego nie posiadam. Wychodzi na to, że niebezpiecznie w naszym kraju mieć nie tylko dzieci ale nawet zwierzęta domowe hi..hi..hi..

 5. Aseca 23.06.2023 13:59

  Witamy – odnosząc się do komentarzy sanchop,

  Ne jesteśmy amerykańską agenturą, jak sugerujesz…., rozumiemy, że Twój komentarz jest formą uznania, więc dziękujemy ;).

  Zapewniam, temat pomoru kotów nas nie porwał…. tym samym … pozwolę sobie wyjaśnić podłoże naszych działań – dlaczego publikujemy na WM.

  Postanowiliśmy wspierać portal WM, między innymi wkładem w postaci umieszczenia na WM naszych publikacji.

  Oczywiście czynimy starania aby tematyka wpłynęła na wyższą ilość odsłon, gdyż logicznie fajny temat w połączeniu innym spojrzeniem oraz rzetelnym przedstawieniem sprawy, może w istotny sposób poprawić rozpoznawalność portalu WM.

  W naszych publikacjach staramy się podawać fakty i inicjować pytania.

  Wielokrotnie pytania pozostawiamy bez odpowiedzi, tym sposobem, każdy z czytających, sam sobie musi odpowiedzieć.

  Naszym zdaniem tego typu działanie wzbogaca publikację i może ją uczynić jedynie ciekawszą, gdyż wymusza u odbiorcy konieczność samodzielnego myślenia oraz inicjuje interakcję pomiędzy nadawcą a odbiorcą treści.

  Jak wiesz/wiecie WM zostały skrzywdzone przez organy państwowe, a co za tym idzie, stoimy na stanowisku, że WM należy się pomoc, gdyż WM w otaczającym nas świecie jest takim refugium wolnego słowa.

  Na zakończenie pragniemy podkreślić nasze stanowisko, że to Wolność słowa, jest jednym z podstawowych elementów naszej osobistej wolności, ponieważ to wolność słowa chroni nas przed dyktatorskimi zapędami ludzi, którzy uważają się za mądrzejszych, lepszych — ………………… i w tym miejscu proponujemy aby każdy z czytających dodał kolejne słowo jakie będzie uważać za właściwe.

  Pozdrawiamy Aseca & Butterfly

 6. Szurnięty Mędrzec 23.06.2023 18:50

  Nasz sierściuch ostatnio wraca z pogryzioną głową, mimo że był kastrowany, a później 1-2 dni tylko leży i się kuruje xd

 7. Doctor Who 23.06.2023 23:02

  Na świecie cały czas dzieją się rzeczy nadające się na rewelację medialną. Do manipulacji wystarczy dobrze wybrać jedną z nich i odpowiednio opisać. Jeśli co bywa rzadkie, akurat takiej nie ma, można coś zgrabnie wymyślić … Co do kotów, to jaki jest zasięg geograficzny ?

 8. Elektryczny Groszek 23.06.2023 23:41

  Jestem ciekaw, bo mój kot jak poszedł się “marcować” , to do dzisiaj nie wrócił, już cztery miesiące. Żona przyniosła inną znajdę, którą ktoś wyrzucił, ale siedzi tylko w domu, i od razu poszedł pod skalpel by nie łaził na baby. Natomiast dzisiaj przypałętał się jakiś kot ledwo stojący na nogach, ewidentnie chory. Wirus na koty? Tego jeszcze nie grali. Chociaż kiedyś zaatakowali nas stonką:-)

 9. Foxi 24.06.2023 08:29

  Amerykańskie laboratoria broni biologicznej były w krainie 404. Zamiast rozsiewać tak straszne głupoty może dopytajcie się u weterynarzy czy aby przypadkiem nie było wcześniej masowej akcji szczepienia koteczków? A gdyby był prawdziwy atak to cierpiały by też inne zwierzaki. Lepiej zastanówcie sie czemu znikły wszystkie te owady, które jeszcze 10 lat temu po przejechaniu dystansu 100 km były roztrzaskane na przedniej szybie samochodu, obecnie nawet po 500 km nie ma na szybie ani jednego…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.