CNN tworzy fake news w Londynie po zamachach

Opublikowano: 05.06.2017 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 778

Jak wiadomo lewicowa stacja telewizyjna CNN chętnie przyłączyła się do rozpętanej niedawno nagonki na tak zwane “fake news”. Określano tak obecne w Internecie informacje, które różnią się od tych rozprzestrzenianych w ramach mainstreamu gdzie panuje powszechna zgodność poglądów. Tym razem to właśnie dziennikarze CNN zostali przyłapani na kreowaniu rzeczywistości.

W opublikowanym dzień po zamachach w Londynie przekazie dla stacji CNN, wykonywanym przez dziennikarkę Becky Anderson, występowała ona na tle rzekomo protestujących muzułmanów, którzy trzymali tabliczki w stylu “#ISIS WILL LOSE”. Był to rzekomo spontaniczny protest dobrych muzułmanów. Manipulacja udała się doskonale i CNN mógł opublikować to niby przypadkiem, kreując odpowiedni przekaz do społeczeństwa.

Jednak na nagraniu wykonanym przez jednego z przypadkowych świadków tego “protestu muzułmanów” widać wyraźnie, że to właśnie dziennikarka CNN ustawia swoich muzułmanów z karteczkami tak, aby dobrze wyglądali w tle. Przesuwa ich jakby stali w chórze sprawdzając do końca ujęcie. Gdy zaczyna się przekaz niektórzy świadkowie poczuli się rozbawieni tą surrealistyczną scenką odgrywaną na ulicach Londynu.

Potem okazało się jeszcze, że “protestem muzułmanów” w Londynie zainteresowała się też agencja Associated Press, która również przyłączyła się do ocieplania wizerunku islamistów. Podobno na miejsce wybierał się też wóz transmisyjny BBC. Tak się właśnie tworzy “fake news”. Mistrzowie tego gatunku tacy jak CNN czy BBC, nie czekają na pewne wydarzenia, tylko je kreują, bo by się mogli nie doczekać. A skoro mądrość etapu w tym lewackim planie nakazuje teraz popierać islamistów w ich ekspansji na naszym kontynencie, to tworzy się takie “fakty” nazywając je wiadomościami.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. bro 05.06.2017 15:30

  CNN lewicowa ??? To dopiero jest Fake News !

 2. polach 05.06.2017 20:17

  Lewica czy prawica, to też sztuczny podział i fake:)
  Pozdrawiam

 3. maciek 05.06.2017 23:42

  Pawlakowe myślenie. News newsem, ale news musi być po naszej stronie. Szkoda tylko, że fakenews. CNN to od pocz. komercyjny produkt, w którym chodziło o kolorowy obrazek, ale BBC to kiedyś był wzór dziennikarstwa własnie pod względem nawet nie obiektywności, ale całkowitej bezstronności. Dziennikarz nie głosił obiektywnych sądów, bo był bezstronny i nie głosił rzadnych sądów. 🙁 szkoda, szkoda, to już nie wróci. Zostaną same fake-newsy

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.