Mińsk oskarża CNN o ocenzurowanie wywiadu z Łukaszenką

Opublikowano: 03.10.2021 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2064

Białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oskarża stację CNN o ocenzurowanie wywiadu z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką.

Rzecznik prasowy białoruskiego resortu spraw zagranicznych Anatolij Głaz wyjaśnił, że amerykańska stacja gwarantowała, że pokaże wywiad z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenka bez przeróbek.

Po przeprowadzeniu wywiadu z Łukaszenką stacja pokazała na swojej antenie fragmenty rozmowy, pełniejszą wersję wywiadu opublikowano na stronie internetowej stacji. Na antenie telewizji CNN z godzinnej rozmowy zrobiono materiał trwający krócej niż 10 minut.

„Mamy minimalne wymagania wobec dziennikarzy. I w stosunku do CNN postawiliśmy tylko jeden warunek – wypuszczenie wywiadu bez przeróbek. Ale jak można samemu wywiadowi w reportażu CNN poświęcić 25% czasu, a cała reszta to głos za kadrem i pocięte obrazy?” – oświadczył rzecznik prasowy białoruskiego MSZ.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.