Ciąg dalszy pojedynku rząd USA – Elon Musk

Opublikowano: 30.11.2022 | Kategorie: Publikacje WM, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2105

Na konferencji prasowej w Białym Domu dziennikarka zauważyła: „Wprawdzie liczba reklam umieszczanych na Twitterze zmniejszyła się, ale wzrosła istotnie ilość subskrybentów. Czy Biały Dom śledzi sprawę? Kto zajmuje się tematem i monitoruje ją?”.

Reakcją pani rzecznik był słowotok. Wynikało z niego, że rząd przygląda się pamiętając, by platformy społecznościowe dbały o należytą narrację nie dopuszczając do dezinformacji i nienawiści, jak również aby nie zapominały o podejmowaniu kroków przeciwdziałających zjawisku. Za bezwzględnie naganne uznawane są ataki na lokalne społeczności (cokolwiek to znaczy), co prezydent wyraźnie podkreślał wielokrotnie, stąd zasadność monitorowania tejże działalności.

Oburzony sędzia Andrew Napolitano przypomniał: „Kimże jest rząd, żeby monitorować działalność prywatnej firmy, co jest najlepszym przykładem złamania konstytucyjnego prawa swobodnej wypowiedzi. Niezależnie od tego czy osobą jest Elon Musk, czy przeciętny użytkownik platformy, jeżeli musi zastanawiać się nad tym co, jak chce napisać, bo jest kontrolowany przez rząd, to zgodnie z decyzją Sądu Najwyższego mamy do czynienia z pogwałceniem Pierwszej Poprawki Konstytucyjnej. Taki proceder rządu jest zabroniony. Ingerencja w działalność prywatnej firmy, szczególnie w zakresie korzystania ze swobodnej wypowiedzi, jest zatem przestępstwem”.

Elon Musk zareagował na rządowy potok uzasadnienia ingerencji następującym wpisem: „Oto walka o przyszłość cywilizacji. Jeżeli swoboda wypowiedzi zaginie nawet w Ameryce, to przed nami tylko tyrania”.

Wolne słowo jest sednem i gwarancją wszelkiej wolności.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net

23

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 01.12.2022 06:14

    wolne slowo nie jest gwarantem wszelkiej wolnosci
    z sednem czy waznoscia nie ma dyskusji 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.