Chce przymusowej sterylizacji mężczyzn po 50 roku życia

Opublikowano: 18.02.2020 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1949

Deputowana Demokratów Rolanda Hollis złożyła w stanowym parlamencie Alabamy projekt ustawy zmuszający wszystkich mężczyzn powyżej 50 roku życia do sterylizacji (wazektomii) na własny koszt. To rodzaj odpowiedzi na tymczasowo zawieszony całkowity zakaz przerywania ciąży w Alabamie.

https://www.youtube.com/watch?v=Me-W5nOY_l8

„Kiedy kobieta zastanawia się nad zabiegiem przerwania ciąży, powinna konsultować się raczej z lekarzem, niż z parlamentem swego stanu, by się poradzić! Dokładnie jak mężczyzna myślący o wazektomii” – wyjaśniała Hollis dziennikarzom.

W maju zeszłego roku Alabama, która w 62 proc. głosowała na Trumpa, przyjęła najbardziej restrykcyjną ustawę antyaborcyjną w Ameryce. Tekst utożsamia aborcję z zabójstwem i przewiduje karę od 10 do 99 lat więzienia dla lekarza, który by ją praktykował. Są dwa wyjątki: kiedy życie matki jest zagrożone lub embrion ma „śmiertelną deformację”. Żadne inne wyjątki, w rodzaju gwałtu, czy kazirodztwa, nie wchodzą w rachubę.

Ustawa miała wejść w życie w listopadzie zeszłego roku, lecz na razie jest zawieszona, gdyż miejscowy sąd uznał, że jest sprzeczna z postanowieniem Sądu Najwyższego USA z 1973 r., które legalizowało aborcję. Nie wiadomo, czy rozstrzygnięcie nastąpi w tym roku. Alabama jest konserwatywnym, antyaborcyjnym stanem amerykańskiego „pasa biblijnego”, gdzie poparcie dla Trumpa stało się żelazne również ze względu na jego jednoznaczne poparcie dla Izraela (przeważają tam chrześcijańscy syjoniści).

Różne organizacje i stowarzyszenia próbują walczyć ze zmianami legislacyjnymi, od kiedy Trump postawił na taki elektorat, jednak front jest rozległy – 28 amerykańskich stanów wprowadziło ponad 300 nowych przepisów ograniczających dostęp do aborcji lub jej zakazujących. 24 stycznia Trump wziął osobisty udział w demonstracji ruchów antyaborcyjnych w Waszyngtonie, widząc w tym sposób na wygranie najbliższych wyborów.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.