Barbara Nowak wycofuje się ze swoich słów o szczepionkach

Opublikowano: 08.01.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1858

„Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki” – przekazała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

W rozmowie z Radiem Zet małopolska kurator oświaty Barbara Nowak powiedziała, że sprzeciwia się wprowadzaniu obowiązku szczepienia nauczycieli. Barbara Nowak wskazała, że stosowanie szczepionek nadal jest „eksperymentem”. „Nie wyobrażam sobie, że można kogokolwiek w tym momencie zmuszać. To jest decyzja wolna każdego wolnego człowieka. Tak powinno być” – powiedziała.

Słowa kurator skrytykował stanowczo minister zdrowia Adam Niedzielski. „Potępiam wszystkie takie oznaki braku rozumu i apeluję, żeby mieć pewnego rodzaju wstrzemięźliwość” – powiedział. „Takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację” – dodał.

Głos w tej sprawie zabrał również minister Przemysław Czarnek. „Wypowiedź Pani Kurator Barbary Nowak uważam za szkodliwą i absolutnie nie zgadzam się z nią. Niezmiennie zachęcam wszystkich do szczepień” – opublikowano na profilu Ministerstwa Edukacji i Nauki na „Twitterze”.

Upomnienie ze strony ministra to nie wystarczająca reakcja w ocenie europosłanki PiS Beaty Mazurek. „Premier Morawiecki podjął decyzję! Ambasador RP w Czechach zostanie odwołany bo: »Nie ma zgody na skrajnie nieodpowiedzialne wypowiedzi«. Czy i jaka będzie decyzja w związku z tą wypowiedzią, panie Czarnek? A może są równi i równiejsi?” – napisała.

Barbara Nowak po wpisie ministra edukacji odniosła się do swoich porannych słów. „Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki. Zapewniam, że w Małopolsce uczniowie i nauczyciele są bezpieczni, bo realizowane są cele polityki państwa polskiego” – napisała.

Jak widać, cenzura w Polsce zagościła na dobre. Wolność słowa i wypowiedzi ws. pandemii została ludziom odebrana bezpowrotnie. Jak widać, każda osoba, która nie podporządkuje się władzy, zostanie bardzo dotkliwie skarcona.

Źródło: LegaArtis.pl

Komentarz „Wolnych Mediów”

Należy dodać, że p. Barbara Nowak powiedziała prawdę. Preparaty terapii genowej, zwane marketingowo „szczepionkami przeciwko COVID-19”, wciąż oficjalnie znajdują się w fazie badań klinicznych, a więc są farmaceutykami eksperymentalnymi. Pani Nowak najprawdopodobniej wystraszyła się konsekwencji służbowych po skrytykowaniu jej słów przez ministra Czarnka, skoro tak szybko wycofała się ze swoich słów pod pretekstem „braku wykształcenia medycznego”. Tajemnicą poliszynela jest, że wypowiadający się o sprawach zdrowotnych minister Niedzielski sam takowego nie posiada – jest ekonomem a nie medykiem. To symboliczne wydarzenie pokazuje, jak działa w Polsce pandemiczna cenzura – zastrasza się odważnych ludzi, by nie mówili prawdy.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. MasaKalambura 08.01.2022 17:05

  Pamiętajmy, bo wyszło już na jaw. Polityka pandemiczna kierowana jest nie przez decyzje o charakterze medycznym, ale o przewidywaną ocenę społeczeństwa w sondażach.

  Trzeba uświadomić Polakom, że ratunek od tego szaleństwa pseudopandemicznego przyszedł z natury, która wymyśliła i wprowadziła własną szczepionkę w postaci omnikrona. To najczęstsza obecnie mutacja wypierająca starsze. Jest niezwykle zaraźliwa, zatem powszechna. Niemal nie atakuje płuc, ale skupia się na górnych drogach oddechowych. Jej śmiertelność jest znikoma. A do szpitala trafia bardzo niewielki procent szczególnie podatnych. To oficjalne dane z RPA.

  Nasze służby medyczne skorumpowane dodatkami kowidowymi, których nie chcą stracić, będą nas jeszcze jakiś czas straszyć. Podając suche cyfry zakażeń i dalej wciskając nieskuteczne szczepienia. Nie dajmy się ogłupiać. .

  Zabierzmy dodatki cowidowe medykom, bo cowid już nie jest czymś nieznanym i strasznym i im się on nie należy, a pandemia się skończy do marca.

 2. radical3dom 08.01.2022 17:28

  @MasaKalambura
  Proszę zapoznać się z poniższym dokumentem a później odpowiedzieć na pytanie:

  https://mega.nz/file/D2BR2IDa#QHTUOF_Uh4n-q2KT0OuTRgiqMjxoitctHe9VX3BDE_4

  O mutacji czego Pan piszesz, chlamydii, wirusa grypy czy może wirusa zapalenia płuc?

 3. MasaKalambura 08.01.2022 18:03

  Radical, o mutacji tego co przechorowałem równo rok temu, co odczuwałem jak bardzo dziwną grypę, w trakcie której straciłem zupełnie węch na 2 tygodnie , co zdarzyło się pierwszy raz w moim życiu, i co wszyscy zwą koroną.

 4. adambiernacki 08.01.2022 19:30

  Może pani Basi wytłumaczono co się jej bardziej opłaca zniszczenie czy pieniążki czy też coś bardziej drastycznego.

  Kierowane jest to przez sztuczną inteligencję stąd to co wypisujemy i jak reagujemy uczy sztuczną inteligencję walki z nami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.