Astronomowie otrzymali sygnały, które mogą pochodzić od kosmitów

Opublikowano: 30.06.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 1655

Chińscy astronomowie korzystający z teleskopu FAST prawdopodobnie otrzymali z kosmosu sygnały, które mogą pochodzić od obcych cywilizacji.

Teleskop FAST nazywany jest w Chinach „Niebiańskim Okiem”. Szef Chińskiej Grupy Badawczej Cywilizacji Pozaziemskich, profesor Zhang Tongjie, powiedział, że za pomocą urządzenia udało się wyłapać sygnały, które mogą należeć do kosmitów.

Według niego, naukowcy kierują teleskop na promieniowanie z egzoplanet o charakterystyce podobnej do Ziemi i za pomocą specjalnych programów komputerowych usuwają z otrzymanych sygnałów te, które mają naturalne pochodzenie. W efekcie pozostały trzy „podejrzane” sygnały, które naukowcy z Chin próbują teraz rozszyfrować.

Ludzkość nie chce wierzyć, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie i czysto matematycznie, nawet w naszej galaktyce powinno być wiele planet nadających się do życia. Jednocześnie w kosmosie jest wiele obiektów, które mogą emitować pozornie inteligentnie skonstruowane sygnały – jak kwazary, pulsary, czarne dziury. A głównym pytaniem nie jest nawet znalezienie sygnałów od prawdziwych kosmitów, ale co z tym wtedy zrobić.

Nasza cywilizacja nie osiągnęła jeszcze poziomu rozwoju niezbędnego do komunikacji z innymi gatunkami. Nadal myślimy w kategoriach egoistycznych i nie dostrzegamy, że inteligencja w przestrzeni kosmicznej może rozwijać się w zupełnie innych kierunkach.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

9

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. woma123 05.07.2022 00:48

  HI

  Mam prawie 60 lat. I prawdę powiedziawszy moim największym marzeniem jest, aby przed opuszczeniem tego “padołu łez i nieszczęść” dowiedzieć się, ze nie jesteśmy sami w bezmiarze kosmosu. Wystarczy drobna bakteria pozaziemskiego pochodzenia. Wystarczy! To dla mnie będzie jednoznaczna informacja: “Nie jesteśmy sami”. Nie trzeba mi sygnałów radiowych (w pełnym tego słowa spektrum częstotliwości). Wystarczą bakterie. Oczywiście sygnał byłby zdecydowanie ciekawszy, ale bakterie wystarczą.

  Popatrzcie kiedyś w jesienne, rozgwieżdżone niebo i pomyślcie. Sami w tym bezmiarze! To było by koszmarne!

  DuDuS

 2. MasaKalambura 05.07.2022 08:12

  Sygnał radiowy jest chyba najprostszą, z naukowych metod kontaktu obecnie. Kontakt trzeciego stopnia z bakterią wymaga od nas polecenia tam – a jak wiadomo nawet Księżyc jest problematyczny, podobnie jak planety naszego układu. Nie wspominając nawet, że inne formy życia nie koniecznie musza mieć biologię białkową. Nie muszą być bakteriami naszego rodzaju. Mogą posiadać inne formy organizacji materii. Odrobinkę szaleństwem z naszej strony jest skupianie się tylko na formach istnienia naszego rodzaju w poszukiwaniu innego niż nasze życia w kosmosie. Trochę jakbyśmy chodzili z częściowo zawiązanymi oczami.

  Kolejnym utrudnieniem jest chyba zaprogramowany psychologiczny mechanizm odrzucania jakichkolwiek informacji o próbach bezpośredniego kontaktu obcych cywilizacji z naszą. Jeśli kontakt to tylko na poziomie człowiek “kosmo-zwierzę”. To wygląda niemal jak zmowa tych, którzy takie kontakty mają, i pracują nad ich utajnianiem za wszelką cenę. Co się pozwoli zmienia, jakby tajność przestała być obowiązująca. Na najwyższym szczeblu wszystkich rządów powstają oficjalne i jawne komórki do kontaktu z obcymi. Co wywołuje długo programowany śmiech i niedowierzanie własnych obywateli.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.