Aresztowani za niesprawdzani paszportów covidowych

Opublikowano: 18.12.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2311

Właściciele rodzinnej restauracji w szwajcarskiej miejscowości Zermatt (u podnóża Matterhornu) zostali aresztowani, ponieważ notorycznie odmawiali sprawdzania certyfikatów szczepień swoich klientów. Policja zablokowała też wejścia do restauracji cementowymi blokami.

Właściciel restauracji Walliserkanne w Zermatt w kantonie Valais kilkakrotnie nie wywiązał się z obowiązku sprawdzania certyfikatów covidowych klientów. W efekcie lokalna policja podjęła drastyczne kroki, stawiając bloki cementowe przed wejściem do ich lokalu.

Posiadanie covidowych certyfikatów jest niezbędne, aby móc jeść i pić w pomieszczeniach zamkniętych. Wymóg został wprowadzony w Szwajcarii od połowy września.

Chociaż na właścicieli firm, które nie sprawdzają certyfikatów covidowych, mogą zostać wydane wyroki więzienia, ekspert prawa powiedział szwajcarskiemu serwisowi informacyjnemu „20 Minutes”, że wyroki więzienia wydają się mało prawdopodobne.

Niektórzy internauci pisali, że jeden z właścicieli restauracji trafił do szpitala, ale policja tego nie potwierdziła. Obecnie, jak widać po zdjęciach, chyba właścicieli wypuszczono, ponieważ biznes restauracji kręci się dalej mimo betonowej blokady. Pojawiły się nawet wyrazy społecznego poparcia – kwiaty, flaga i płonące znicze.

Za nieprzestrzeganie wymogów sanitarnych w Szwajcarii grozi grzywna w wysokości do 10 000 CHF. W szczególnych przypadkach można tam również zastosować karę pozbawienia wolności.

Opracowanie: Przemysław Joński
Źródło oryginalne: TheLocal.ch
Źródło polskie: MediaNarodowe.com
Korekta i uzupełnienie: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AstroCris 18.12.2021 12:55

    Jak oni dali na siebie nałożyć taki przepis?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.