Apelują o solidarność przeciwko drakońskim nakazom

Opublikowano: 18.10.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1543

15 października około 1000 pracowników z różnych zawodów wzięło udział w niemym proteście w Quebec City w Kanadzie, aby zaprotestować przeciwko nakazom szczepień przeciwko COVID-19.

Używając hasła „Code White” – kodu alarmowego wysyłanego przez personel służby zdrowia, gdy znajdują się w sytuacji przemocy i potrzebują wsparcia – wydarzenie zgromadziło pracowników pierwszej linii i ratowników, wzywając do solidarności i odrzucenia paszportu szczepionkowego w Quebecu.

Uczestnicy, w tym pielęgniarki, policjanci, nauczyciele i weterani wojskowi, złączyli ręce i stali uroczyście w milczeniu przez 10 minut na Dufferin Terrace, długim drewnianym deptaku obok hotelu Château Frontenac nad rzeką St. Lawrence. „Celem Dufferin Terrace było stworzenie ludzkiego łańcucha profesjonalistów, lekarzy, strażaków, pielęgniarek, policjantów aby stworzyć linię ochrony dla ludzi, którzy stracą pracę na 15 października z powodu obowiązkowych szczepień” – poinformował organizator protestu Maxime Ouimet we wpisie na „Facebooku”. „To wezwanie jest skierowane nie tylko do osób, które stracą pracę, ale także do ich kolegów. To prośba o Code White, prośba o wsparcie”.

Rząd Quebecu ogłosił niedawno, że wszyscy pracownicy służby zdrowia i opieki społecznej muszą być w pełni zaszczepieni do 15 października. Pracownicy, którzy nie zastosują się do tego, zostaną przeniesieni do innych obowiązków, o ile to możliwe. Ci, którzy odmówią szczepienia, nie będą mogli pracować i nie otrzymają wynagrodzenia.

Termin został przedłużony do 15 listopada, ponieważ przeciążony system opieki zdrowotnej prowincji nie może wytrzymać utraty około 22 000 pracowników, którzy są albo nieszczepieni, albo nie w pełni zaszczepieni.

Collège des médecins du Québec, izba która nadzoruje praktykę medyczną i lekarzy w Quebecu, poszła o krok dalej, nakazując szczepienia dla wszystkich lekarzy. Lekarze, którzy nie zastosują się do wymogu, będą mieli zawieszone licencje i nie będą mogli przeprowadzać zdalnych konsultacji, ani sprawdzać wyników badań lub wyników laboratoryjnych.

Na podstawie: TheEpochTimes.com
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.