Ameryka przekaże Ukrainie pieniądze zabrane Rosjanom

Opublikowano: 08.09.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2002

Amerykański plan przesłania Ukrainie środków skonfiskowanych rosyjskim biznesmenom objętym sankcjami jest nielegalny i wszelkie takie działania zostaną zakwestionowane, powiedział w czwartek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział podczas środowej wizyty w Kijowie, że Waszyngton przekazuje Ukrainie 5,4 mln dolarów w postaci „aktywów przejętych od rosyjskich oligarchów objętych sankcjami, które zostaną teraz wykorzystane do wspierania ukraińskich weteranów wojskowych”.

Pieskow powiedział reporterom: „Trudno to sobie wyobrazić i jest to sprzeczne ze wszystkim, co przewiduje prawo międzynarodowe i prawo krajowe tych krajów. Ale gdy tylko pojawi się okazja, będziemy bronić naszych praw”.

Pieskow powiedział, że niektórzy rosyjscy przedsiębiorcy zabezpieczyli już orzeczenia sądów w krajach europejskich uznające takie transfery za nielegalne. „Żaden przypadek takiego nielegalnego przetrzymywania nie pozostanie bez odpowiedzi” – dodał.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. replikant3d 08.09.2023 17:42

    Wojna czy nie, nie może to być usprawiedliwieniem dla zwykłej kradzieży nieswojego majątku. Oj będzie chryja po wojnie….Hitlerowcy podobnie ,,uzasadniali,, grabież majątków ludzi i firm.

  2. Drnisrozrabiaka 08.09.2023 21:51

    “5,4 mln dolarów w postaci” – to za mało na willę i ewentualny jej remont dla teściowej, niestety. U nas w Polsce to 10.000zeta na sekundę przepada(artykuł z wczoraj na wm)- my to mamy gest!

  3. Dandi1981 09.09.2023 11:03

    Pewnie ze smieszna suma na bramki w sejmie i kilimatyzacje wydali wiecej , nie moze sie domagac poszanowania prawa miedzynarodowego ktos kto te prawo lamie, granice sa wytyczone od panstwa zalezy w jakiej strefie bedzie , najchetniej kazdy by byl w wlasnej . Najlepsza byla by jedna strefa dla wszystkich i koniec wojen. Planeta powinna byc zjednoczona w celu jej ochrony przed zagrozeniami jak malejaca produkcja tlenu, slabnace pole magnetyczne, zagrozenia z kosmosu, przeludnienie ziemi zwlaszcza w azji, oraz arsenal nuklearny gdzie 500 glowic wystarczy by ziemia pekla na pol, a panstwa niektore maja ponad 5 tys glowic , wystarczy zeby te stare 500 glowic same wybuchly

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.