Po Radzie Krajowej w SLD bez zmian

Opublikowano: 01.06.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 975

Sojusz zapowiada wystawienie „wspólnej listy lewicy” w wyborach parlamentarnych na jesieni. Szefem sztabu mianowany został Włodzimierz Czarzasty. Leszek Miller wciąż pełni funkcję przewodniczącego, bo według niego dobro SLD nie wymaga, by podawał się dymisji. Dariusz Joński i Marek Balt zostali wybrani na nowych wiceprzewodniczących SLD.

Na Radzie Krajowej SLD władze miały zostać rozliczone z fatalnej kampanii prezydenckiej. Kandydatka SLD, która odwoływała się do skrajnie liberalnych postulatów, będących zaprzeczeniem lewicowych wartości, otrzymała 2,38 proc. głosów. Tym samym Sojusz odnotował najgorszy wynik w wyborach prezydenckich w swojej historii. SLD prawie do samego końca wspierał swoją kandydatkę. Odpowiedzialność za niski wynik Magdaleny Ogórek wziął na siebie, praktycznie nikomu nieznany, pozostający w cieniu polityk Sojuszu Leszek Aleksandrzak, który zrezygnował z funkcji wiceszefa ugrupowania.

Pomimo rosnącego sprzeciwu w partii, okazuje się, że nie ma możliwości odwołania Leszka Millera. O tym, że byłoby to bardzo trudne, już wcześniej nieoficjalnie mówili politycy SLD.

Jak poinformowano na konferencji prasowej, Sojusz pozytywnie odpowiedział na apel szefa Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jana Guza o udział w spotkaniu, „które będzie miało miejsce niebawem, w którym wezmą udział różne organizacje lewicowe, także pojedyncze osoby, które uważają się za posiadaczy lewicowych wartości”. Miller nie chciał wyjaśnić, które osoby ma na myśli.

Autorstwo: Marcelina Zawisza
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.