60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn

Opublikowano: 07.11.2016 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 319

Prezydent uważa za “absolutnie możliwe”, by od 1 października 2017 r. obowiązywał wiek emerytalny: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. W rozmowie z Polską Agencją Prasową powiedział, że czeka na zakończenie przez parlament prac nad ustawą w tej sprawie.

Prezydent podkreśla także, że podniesienie kwoty wolnej od podatku – co zakłada inny projekt prezydencki złożony w Sejmie – to kwestia wpisania tego elementu w szerszą reformę podatkową, którą chce przeprowadzić rząd PiS. Duda oznajmił, że dobiegają końca prace nad przygotowanym przez niego projektem dotyczącym obniżenia wieku emerytalnego. “Jeszcze w tym roku, tak jak zresztą deklarowała pani premier, ta ustawa zostanie uchwalona” – powiedział Andrzej Duda.

Na pytanie, czy oczekuje od rządu, że 1 października 2017 roku wiek emerytalny będzie taki, jak kiedyś: 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn, prezydent odpowiedział z przekonaniem: “Tak zakładam”.

“Z mojej rozmowy z panią prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że to jest absolutnie możliwe ze strony ZUS. Czekam obecnie na to, aż parlament wywiąże się ze swojego zobowiązania i ustawa zostanie uchwalona” – powiedział Duda.

Pytany, czy stan finansów pozwala, by o przejściu na emeryturę mogło także decydować kryterium stażowe, odpowiedział, że w jego projekcie ten element nie był zawarty. “Wiem, że te kwestie były konsultowane także z rządem, ale wszystko wskazuje na to, że nie będzie decyzji idącej w tym kierunku” – powiedział.

Prezydent podkreślił, że on i rząd Prawa i Sprawiedliwości zobowiązywali się do obniżenia wieku emerytalnego do poprzedniej wysokości, przy możliwości kontynuowania pracy. “Jeżeli ktoś chce dalej pracować, jeżeli ktoś chce dalej składać na wyższą emeryturę, będzie miał do tego prawo. To będzie wybór każdego obywatela” – mówił.

Andrzej Duda zapewnia, że kwestia podniesienia kwoty wolnej od podatku absolutnie nie została odłożona. “Jest to kwestia wpisania tego elementu w szerszą reformę podatkową, którą chce przeprowadzić rząd Prawa i Sprawiedliwości – ma do tego prawo” – powiedział.

“Będę się tym pracom przyglądał. W moim osobistym przekonaniu kwestie prorodzinne powinny również być realizowane w systemie podatkowym. Dlatego będę chciał na ten temat z ministrami dyskutować w momencie, kiedy już konkretne propozycje się pojawią” – dodał.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

@ W , gdy zrzucisz ciężar “Syzyfa” nakazów i zakazów dla mienia , w niewoli .
Być , wolnym człowiekiem doświadczysz.

agama
Użytkownik

po to, żeby ZUS mógł częściej wyjeżdzać na Hawaje

Nicolas
Użytkownik
Nicolas

PiS dalej tkwi w przekonaniu, że kobiety to słaba płeć. Nie bierze pod uwagę w ogóle tego, że kobiety żyją dłużej od mężczyzn, że są bardziej odporne, wytrzymałe, że niektóre nawet w płacach prześcigają mężczyzn, że zarobki się zrównały po wprowadzeniu minimalnej płacy.

kozik
Użytkownik
kozik

Urodziłem się zmęczony i żyję, by odpocząć. Emerytura w wieku 65 lat mnie nie urządza. Tym bardziej, że w obliczu bankructwa piramidy ZUS, do czasu mojej emerytury, wiek zostanie zmieniony.

Błąd w działaniach socjalistycznego rządu polega na tym, że nie różnicuje wieku w zależności od pracy: urzędas na synekurce spokojnie może pracować do 100-tki.
Kierowca ciężarówki, czy pracownik budowlany (fizyczny) w wieku 64,5 roku, to niestety zagrożenie dla innych. Operator obrabiarki, stanowi zagrożenie dla niego samego.
Ustawowy przymus/przywilej odchodzenia na emeryturę w określonym wieku jest jedną z bzdur naszych polityków. Na nasze nieszczęście daliśmy sobie wmówić, że bez regulacji nie potrafilibyśmy żyć…

Fenix
Użytkownik
Fenix

@kozik Brawo więcej samoświadomych , potrafimy żyć bez pracowania na emeryturę i na ich podatki .
Nie pracując na innych ,a udziałem swoim tworzymy własne bogactwo.
Udział ma każdy ,to równe szanse, nie każdy musi pracować ,nabywasz to co wytworzy inny lub wytworzysz sam .
Ten który tworzy, wytwarza, pracuje, ma więcej bogactwa tym jego zasługa .

Fenix
Użytkownik
Fenix

Wytworzysz sam bo tobie jest potrzebne, a inni chętni chcą nabyć , wytworzysz i dla nich .
Dając sobie masz więcej , każdy ma !
Odbierając sobie masz mniej , każdy ma !