Wyloguj się, jeśli używasz kilku urządzeń

Opublikowano: 18.08.2023 | Kategorie: Komunikaty, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 6586

Zdarza się, że niektórzy użytkownicy, korzystający równocześnie z kilku urządzeń lub przeglądarek, widują straszne komunikaty o zabronionym dostępie do portalu. Mi też się czasami to zdarza, chociaż jestem adminem. Cały czas próbuję zidentyfikować problem, ale ogólnie wygląda to tak…

1. Jeśli ktoś wpisze błędne hasło 5 razy z rzędu w ciągu 30 minut, konto zablokuje mu się na 60 minut. Każda próba logowania w czasie blokady, może wydłużyć blokadę (a nawet zablokować adres IP).

2. Adres wolnemedia.net/wp-login.php jest blokowany przez wtyczkę antyhakerską. To standardowy adres WordPressu, na który próbują włamać się boty. Dlatego nigdy nie próbuj się na niego logować. Loguj się tylko z linków do logowania widocznych na stronie.

3. Jeśli używasz kilku urządzeń i nie wylogowujesz się, może zdarzyć się, że wtyczka antyhakerska uzna to działanie za podejrzane, zwłaszcza jeśli na różnych urządzeniach masz inne adresy IP. Przyznaj, że to nietypowe, jeśli zalogujesz się np. z adresu IP 111.111.111.111, a po kilku godzinach, bez wylogowania, zalogujesz się na drugim urządzeniu z adresu 222.222.222.222. Wtyczka cyberbezpieczeństwa może uznać to za próbę włamania. Dlatego zalecam wylogowywanie się po każdej sesji logowania. Sesja logowania, z tego co widzę w ustawieniach, trwa dwa dni.

4. Jeśli występuje u ciebie komunikat o zablokowanym dostępie, proszę o wiadomość mailową, z dokładnym opisaniem krok po kroku, co robisz (przed i po próbie logowania), w celu ustalenia co się stało. Proszę nie pisać wiadomości w stylu „znowu mnie zablokowało, nie mogę się logować, zróbcie coś z tym”, bo taka wiadomość pod względem technicznym jest nieprzydatna do zrozumienia przyczyny problemu.

Wtyczkę antyhakerską wyłączyłem na jakieś dwa tygodnie, żeby sprawdzić, czy jest potrzebna, i skończyło się to przeciążeniem serwera i padnięciem strony, dlatego musiałem ją ponownie włączyć.

Maurycy Hawranek
Admin WM


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. JedynaDroga 18.08.2023 10:19

  Czasem kiedy człowiek nabazgra te swoje wypociny i chcę dodać post pojawia się komunikat o wykryciu wulgaryzmów, chociaż takowe nie były używane. Domyślam się, że może chodzić o cześć danego wyrazu który zawiera w sobie niekulturalne słowo, przez co nie jestem w stanie wychwycić co poszło nie tak.

  Czy była by możliwość dodania opcji podkreślenia , zaznaczenia wyrazu który jest nieodpowiedni ?

 2. Admin WM 18.08.2023 10:49

  Wtyczka Jóżefina jest dosyć stara. Chciałbym, by pokazywała, o jakie słowo chodzi, ale nie wiem jak. Trzeba by jakiegoś speca zatrudnić, by poprawił skrypt. Na czarnej liście są też różne ciągi znaków i słów spamerskich.

  Mogę doradzić tak: jeśli zablokuje ci komentarz, cofnij się i wklej pierwsze zdanie. Jeśli przejdzie, wyedytuj komentarz i dodaj drugie zdanie, aż trafisz na to, które jest blokowane. Wtedy łatwo dojdziesz, cóż to za słowo.

  Jeśli jest tu jakiś spec od WordPressu, który mógłby wyedytować wtyczkę pod kątem pokazywania słowa wrażliwego, proszę o wiadomość.

 3. Admin WM 18.08.2023 11:17

  Jeszcze jedno, jeśli komuś wyskoczy błąd blokady, może skopiować numer błędu i wysłać mi mailem.

  Tutaj więcej informacji o wspomnianym błędzie:

  https://wpcerber.com/protect-wordpress-pl/rid-request-not-allowed-wordpress/

 4. Irfy 18.08.2023 12:58

  Błąd blokady czasem wyskakuje, jak się za bardzo hasa z VPN-em. Mi to się zdarza, ponieważ zazwyczaj maskuję się w różnych europejskich albo azjatyckich krajach. Jednak niektóre działające w Polsce sklepy internetowe uprawiają cenowy rasizm i dla zagranicznych IP pokazują wyższe ceny. Więc muszę przełączyć się na Polskę, potem znów wyemigrować i strona zaczyna wariować. Ale po jakimś czasie jej przechodzi.

  Za to “Józefina” to czysta plaga. Osobiście w wypowiedziach pisanych z zasady nie używam przekleństw dla samego ich użycia, nie mówiąc już o tym, że w ogóle rzadko to robię. Mimo to przyzwoitka potrafi się przyczepić do diabli wiedzą czego. Czasami udaje się to jakoś ominąć, ale czasami jest na tyle nieznośna, że sobie odpuszczam. Naprawdę warto się zastanowić nad unowocześnieniem tego algorytmu. Szczególnie że akurat komentarzy to na WM dużo nie ma, więc dodatkowy czynnik zniechęcający nie jest rzeczą pozytywną.

 5. Admin WM 18.08.2023 13:34

  Chwilowo wyłączyłem Józefinę. A teraz zaczynamy odliczanie do pierwszego wulgaryzmu lub słowa obelżywego. Jak się pojawi, natychmiast ją przywrócę.

 6. Piron 18.08.2023 15:46

  Irfy, nie zgadzam się z tobą, Józefina jest absolutnie niezbędna dla tego portalu, uważam tak pomimo tego iż mając tutaj 393 komentarze zostałem zablokowany przez przyzwoitkę max 4 razy, z czego tylko raz zostałem zblokowany przez Józefinę pomimo braku wulgaryzmu. Poniżej link do tego komentarza:

  https://wolnemedia.net/czesi-chca-wydobywac-zloza-litu-warte-70-mld-usd/

 7. niecowiedzacy 19.08.2023 02:10

  Szanowny Panie Admin WM. Od dawna zdarza mi się reset komputera z niebieskim ekranem jeśli próbuję wejść z WM na stronę która nie jest wasza a łączy się przez link na stronie WM. Drugie Zamiast wyświetlać się filmik z waszej strony ukazuje się napis iż brak połączenia z internetem a wszystko na innej waszej stronie chodzi dobrze. Trzecie czy pozwoli mi Pan wreszcie pisać swoje artykuły bo są długie i wkurza mnie jeśli się nie ukazują.

 8. Admin WM 19.08.2023 09:21

  @niecowidzacy

  „Od dawna zdarza mi się reset komputera z niebieskim ekranem jeśli próbuję wejść z WM na stronę która nie jest wasza a łączy się przez link na stronie WM.”

  Pierwszy raz słyszę o czymś takim. To wygląda na problem z komputerem, a nie z portalem. Proszę sprawdzić to na innym komputerze lub w innej przeglądarce. Na pierwszy rzut oka wygląda mi to na błąd oprogramowania lub sprzętu komputerowego (procesor?), a nawet wirusa (nie z portalu WM, bo jest postawiony na Linuxie i regularnie sprawdzam pliki antywirusem).

  „Zamiast wyświetlać się filmik z waszej strony ukazuje się napis iż brak połączenia z internetem a wszystko na innej waszej stronie chodzi dobrze.”

  To błąd skryptów Invidious wywołany niekompatybilnością ze skryptami YouTube. Problem dotyczy niektórych filmów – być może to wina modyfikacji jakiegoś kodeka. Jeśli jakaś instalacja Invidious zbyt często ma ten problem, przełączam ją na inną. Jeśli pojawia się taki błąd, wystarczy przełączyć player Invidious na YouTube (przycisk jest w lewym dolnym rogu).

  „czy pozwoli mi Pan wreszcie pisać swoje artykuły bo są długie i wkurza mnie jeśli się nie ukazują”.

  3 czerwca 2023 r. o godz. 8:11 wysłałem Panu wiadomość z informacją, dlaczego tekst „Wymagane warunki do powstania super imperium” został odrzucony. Była to treść blogerska o niskiej jakości treści (portal WM nie jest blogownią), przypominająca przeciętne komentarze użytkowników pod artykułami (bez ładu i składu). Podesłałem również linka do poradnika, jak pisać, by artykuły przeskoczyły poprzeczkę jakościową. Innych wpisów od Pana nie dostałem. Jeśli podczas dodawania wpisu wyskakuje jakiś komunikat, należy zrobić jego zrzut ekranu i przysłać mi mailem, abym sprawdził, co się stało. Link do poradnika dla autorów wkleję też tutaj:
  https://wolnemedia.net/jak-pisac-i-publikowac-w-wolnych-mediach/

  Na koniec zwrócę uwagę, że zgodnie z regulaminem portalu podobne sprawy należy wyjaśniać drogą mailową, a nie w komentarzach, bo nie czytam wszystkich komentarzy, a nie chciałbym, aby ktoś pomyślał, że go olewam lub ignoruję.

 9. Doctor Who 20.08.2023 21:21

  Wtyczka “Polecisz to” nieprawidłowo zlicza głosy. Szczególnie w dużej sieci z natem, jak komórkowa. Czytając po raz pierwszy tekst, mam często zaznaczone “Polecam to”, prawdodopodobnie przez innego użytkownika posługującego się tym samym adresem internetowym, a innym prywatnym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.