Włochy wprowadziły dochód bezwarunkowy

Opublikowano: 09.03.2019 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

We Włoszech został uruchomiony program socjalny, na podstawie którego bezrobotni i niezamożni obywatele mają zapewniony bezwarunkowy dochód podstawowy – pisze „Rossijskaja Gazeta”, powołując się na swojego korespondenta w Rzymie.

Wicepremier i minister pracy Luigi Di Maio, który pracował nad tym projektem, podkreślił, że rząd dotrzymał obietnicy. Jak mówi, na wypłaty może liczyć pięć milionów Włochów — „niewidzialnych ludzi, dalekich od debat politycznych”.

Początek reformy wydawał się napięty — pisze Reuters: po wypłaty zgłosiły się jednocześnie tysiące obywateli, którzy obstąpili oddziały pocztowe i centra pomocy podatkowej. Mimo ciągłego strumienia wnioskodawców nie ma chaosu, bo wielu posłuchało zaleceń władz, by wstrzymać się przed załatwianiem czegokolwiek pierwszego dnia obowiązywania reformy.

Według słów jednej z mieszkanek Rzymu zasiłek pozwoli jej spokojnie dotrwać do końca miesiąca, bo nie ma stałej pracy. Inny Rzymianin, 66-letni bezrobotny mechanik samochodowy także ma nadzieję, że nowa wypłata pomoże mu nim nie otrzyma prawa do emerytury.

Zasiłek dla samotnych obywateli wynosi 500 euro miesięcznie w przypadku, jeśli dochody są równe zeru. Rodzina bez dochodu i z trójką niepełnoletnich dzieci otrzyma 1050 euro, a rodzina wynajmująca mieszkanie będzie mogła ubiegać się o dodatkowy zasiłek w wysokości 280 euro. Zasiłku nie otrzymają obywatele, których dochód miesięczny przewyższa 780 euro, gospodarstwa domowe z dochodem wynoszącym ponad sześć tysięcy euro i właściciele nieruchomości o wartości ponad 30 tysięcy euro.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Jeśli to prawda to € zmieni nazwę. Podział Europy na północ-południe jest nieunikniony.

Masakrator
Użytkownik
Masakrator

o co zakład, że ”niewidzialni ludzie” to żydzi?

janpol
Użytkownik

Tak dla jasności to nie jest dochód bezwarunkowy tylko pomoc socjalna (zasiłek dla bezrobotnych, dopłata za dzieci, mieszkanie itp.) dla najbiedniejszych jaka już dawno jest wypłacana w innych krajach. Nie ma to NIC wspólnego z ideą BDP (lub jak ja to wolę nazywać: udziałem obywatela w dochodach skarbu państwa). Kolejne czerwońskie mieszanie pojęć i w głowach.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

To się nazywa 500+

Fenix
Użytkownik
Fenix

@janpol prawda, DOK udziałem w życiu ludzi ! Nie BDP socjalna pomoc rządu , z opodatkowania obywateli . Pytanie skąd te pieniądze na BDP , dodruk, czy wzrost podatków ? Co wybierasz ,osobisty udział DOK w życiu ludzi ,czy pomoc biednym , BDP ich rządu, podziałem socjal.
Co zwraca ludziom godność w życiu , stanowienia o sobie? DOK daje szanse wszystkim w życiu . BDP naznacza biednych w życiu .