Dochód podstawowy dla osób w wieku od 60 do 64 lat

Opublikowano: 09.11.2023 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1878

Rząd Nowej Fundlandii i Labradoru (najbardziej zaniedbana przez rząd prowincja Kanady — przypis WM) uruchamia program dochodu podstawowego dla mieszkańców w wieku od 60 do 64 lat, w ramach ogłoszonego w środę planu redukcji ubóstwa.

Premier Andrew Furey powiedział reporterom, że trzyletni plan usprawni program wyrównywania dochodów, jednocześnie rozszerzając wsparcie dla rodzin z dziećmi o niskich dochodach i osób, które chcą podnieść swoje umiejętności, aby opuścić nisko płatną pracę.

Około 20 lat temu ówczesny postępowo-konserwatywny rząd Nowej Fundlandii i Labradoru wprowadził strategię ograniczania ubóstwa. Podjęte przez nią działania mające na celu zwiększenie poziomów wsparcia dochodów i indeksowanie ich według inflacji doprowadziły do ​​głębokiego obniżenia wskaźników głodu w prowincji.

Od tego czasu środki te zakończono, a prowincja odnotowuje obecnie najwyższy w kraju wskaźnik braku bezpieczeństwa żywnościowego wśród dzieci, jak wynika z zeszłorocznego raportu grupy badawczej Proof z Uniwersytetu w Toronto. Z informacji przekazanych reporterom przed komunikatem Fureya wynika, że ​​prowincja ta ma również najwyższy w kraju wskaźnik ubóstwa dzieci.

Furey powiedział, że jego rząd był szczególnie skupiony na rozwiązaniu tego problemu. Ogłosił, że program zapewniający dodatek w wysokości 150 dolarów miesięcznie dla rodzin o niskich dochodach z małymi dziećmi zostanie przedłużony z pierwszego roku życia dziecka do pierwszych pięciu lat. O 300 procent wzrośnie natomiast zasiłek na dziecko, skierowany także do rodzin o niskich dochodach.

Dodał, że od września rząd będzie pracował nad rozszerzeniem programu obiadów i śniadań na wszystkie przedszkola i klasy 9 w prowincji.

Mieszkańcy w wieku 60-64 lat korzystający w prowincji z programów wsparcia społecznego będą uprawnieni do dochodu podstawowego, który zapewni równowartość federalnych świadczeń dla seniorów. Rząd będzie pracował nad usprawnieniem całego programu pomocy społecznej, redukując istniejące 30 programów do sześciu i porządkując obszerne zasady i regulacje, aby wsparcie było bardziej dostępne dla tych, którzy go potrzebują.

W prowincji kontynuowany będzie także program pozwalający osobom, które znalazły pracę w okresie pobierania zasiłku, zachować większą część świadczeń.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.