Od COVID-19 do CBDC – droga do pełnej kontroli

Opublikowano: 24.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 2345

Przez jakiś czas wydawało się oczywiste, że obecny fiducjarny system monetarny jest w najlepszym razie niestabilny. W najgorszym przypadku jest to schemat Ponziego, którego czas dobiegł końca. Jeśli tak jest, to podejrzewam, że bankierzy centralni i 0,1% pozostałych wiedzą o tym i mogą być gotowi wprowadzić nowy system, zanim stary sam się zawali – nawet jeśli splądrują go po drodze największym transferem bogactwa w ludzkiej historii.

Każdemu, kto zwraca uwagę na te trendy, wydaje się oczywiste, że tym nowym systemem będzie cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC – Central Bank Digital Currency).

Wszystko wskazuje na to, że nadejście CBDC jest już bliskie. Wczoraj kilka globalnych banków ogłosiło partnerstwo z Rezerwą Federalną Nowego Jorku mające na celu pilotaż cyfrowych dolarów. Biorąc pod uwagę wszechobecność kart kredytowych/debetowych, aplikacji płatniczych i innych systemów płatności online, pieniądz cyfrowy musi istnieć już od jakiegoś czasu. Ryzyko nie dotyczy strony elektronicznej, ta jest nieunikniona – tu chodzi o fakt, że to bank centralny będzie nadzorował cyfrową walutę.

Z mojego punktu widzenia nie da się przecenić ryzyka, jakie stwarza CBDC. Niezależnie od tego, czy jest to utopijna wizja oparta na dobrych intencjach, czy złowrogi spisek mający na celu zniszczenie naszej suwerenności, rezultat może być taki sam: kontrola. Cyfrowa waluta banku centralnego ma wszystkie wady pieniądza fiducjarnego, a także dodatkowe warstwy nadzoru i programowalności nadzorowane przez państwo.

Mnóstwo ludzi z Team Reality [książka] prawdopodobnie czuło się jak dysydenci w ciągu ostatnich kilku lat, po prostu za samo kwestionowanie czegokolwiek co wykraczało poza umysłowość stada. Zadawanie pytań lub wypowiadanie się wbrew narracji na różne tematy, w tym prawdopodobne pochodzenie koronawirusa, przydatność testów PCR, ryzyko dla większości populacji, korzyści z wczesnego leczenia, zalety naturalnej odporności, bezpieczeństwo i skuteczność szczepionek, zalety i wady maseczek, lockdownów i przydatność paszportów szczepionkowych, stworzyły środowisko, w którym ludzie byli stygmatyzowani, wyalienowani lub wręcz cenzurowani. Wyobraź sobie system monetarny z wbudowanymi funkcjami do inżynierii społecznej naszego sposobu życia.

Na przykład…

Zdrowie: „Nie przyjąłeś dawki przypominającej… Przykro nam, ale nie masz wstępu do miejsc publicznych”.

Energia: „Zużyłeś swój przydział energii w tym miesiącu… Przykro nam, ale twój samochód elektryczny nie uruchomi się”.

Jedzenie: „Zjadłeś za dużo mięsa w tym tygodniu… Przykro nam, ale za twoje pieniądze możesz kupić tylko rośliny (lub robaki)”.

Oszczędności: „Jeśli wkrótce nie wykorzystasz swojego przydziału… Przykro nam, ale twoje pieniądze stracą ważność pod koniec miesiąca”.

Wolność słowa: „Udostępniłeś informacje, z którymi się nie zgadzamy… Przykro nam, ale nasz algorytm nałoży na ciebie karę” (PayPal już zaczął to robić).

Jeśli CBDC ostatecznie stanie się nowym systemem monetarnym, jego podstawowe cechy sprawią, że światowe rządy nie będą już potrzebować czegoś takiego jak globalny kryzys zdrowotny, aby drukować pieniądze lub zamykać społeczeństwo. Linie kodu mogą kształtować nasze zachowanie i sprawić, że będziemy zmuszeni zostać w domu. Cała platforma zostanie zaprojektowana tak, aby usuwać siłę roboczą, która nie jest już uważana za potrzebną. Chociaż początkowo wierzyłem, że państwowe interwencje farmakologiczne były odosobnionym, poważnym zagrożeniem w tej epoce, stało się oczywiste, że były one po prostu jedną macką znacznie większej bestii. Kimkolwiek są siły insynuujące ten kierunek dla świata (patrząc na tych z Davos), okazuje się, że nieubłaganie dążą do utrwalania strachu i kontroli (czyli chcą władzy).

Doskonale zdaję sobie sprawę, że musi to brzmieć jak coś szalonego, zwłaszcza dla kogoś, kto od jakiegoś czasu nie zwracał uwagi na ten trend. Jeszcze kilka lat temu pomyślałbym, że to niedorzeczne, ale po tym, jak byłem świadkiem rządowych kłamstw, oszustw i prób przejęcia kontroli, zacząłem się obawiać, że jednak może to być kierunek, w którym zmierzamy.

Kiedy weźmie się pod uwagę, że nakazy szczepień nie miały medycznie uzasadnionego celu, jest całkowicie prawdopodobne, że były one po prostu wstępem do normalizacji społeczeństwa typu „Dokumenty proszę”. W Nowym Jorku, gdzie mieszkałem do niedawna, większość ludzi akceptowała paszporty szczepionkowe i uwielbiała aplikację mobilną Excelsior Pass, z racji jej wygody. Ilu z nich będzie miało takie samo zdanie na temat pieniędzy cyfrowych, które niewątpliwie przyniosą korzyści?

Cyfrowa waluta banku centralnego umożliwi rządom narzucenie odgórnej kontroli, na wzór chińskiego systemu kredytu społecznego. Niektórzy bankierzy centralni mówią o tym otwarcie. Niezależnie od tego, czy faktycznie taki jest cel programu, to czy kiedykolwiek w historii zdarzyło się, że rządy odrzuciły przyznaną im władzę? Na tym etapie nie są to też jakieś foliarskie teorie. Istnieje wiele przykładów tego, jak ten rodzaj przymusu finansowego jest wdrażany.

„Teraz rząd prosi ludzi o składanie wniosków o plastikowe karty My Number wyposażone w mikroczipy i zdjęcia, które mają być powiązane z prawem jazdy i ubezpieczeniem zdrowotnym. Obecnie używane karty ubezpieczenia zdrowotnego, które nie mają zdjęć, zostaną wycofane pod koniec 2024 r. W to miejsce ludzie będą musieli korzystać z kart My Number” – informuje agencja APNews.com.

„Nowa przepustka zagwarantuje przydział paliwa w okresach tygodniowych. Kod QR zostanie przydzielony dla każdego numeru krajowego dowodu tożsamości (NIC – National Identity Card), po zweryfikowaniu numeru identyfikacyjnego pojazdu i innych szczegółów” – pisze portal TimesOfIndia.indiatimes.com.

„Według raportu 9News Queensland, resort orzekł, że niezaszczepieni nauczyciele, którym zezwolono na powrót do pracy w tym semestrze po zwolnieniu z bezpłatnego urlopu, otrzymają kolejny cios finansowy w postaci „obniżenia wynagrodzenia” za okres 18 tygodni” – donosi Caldronpool.com.

„Test, który jest dobrowolny, będzie wykorzystywał rozpoznawanie twarzy do identyfikacji osób i liczby posiadanych biletów. Technologię można rozszerzyć, aby obejmowała automatyczne zakupy na stoiskach, w restauracjach i barach” – zapowiada ActivistPost.com.

„W ramach niedawno ogłoszonych przez rząd planów, Uganda rozpocznie zbieranie danych DNA i danych biometrycznych od swoich obywateli, gdy ich karty wygasną w 2024r., w celu wykorzystania ich w przeprojektowanym programie tożsamości cyfrowej” – informuje TruthTalk.uk.

To tylko wierzchołek góry lodowej i ma zasięg globalny. Jak widzieliśmy to w przypadku lockdownów, Chiny stanowią model naśladowany na Zachodzie. Podobnie jak pełzanie w kierunku autorytarnych środków związanych ze zdrowiem, w tle czają się niewybieralni globaliści z interesami finansowymi.

Chciałbym się mylić co do tego wszystkiego. Jednak dopóki nie ma dowodów, musimy być podejrzliwi wobec każdego, kto podąża tą niebezpieczną ścieżką, niezależnie od motywacji.

Aby bardziej zagłębić się w ten temat, gorąco polecam esej Fabio Vighi na temat polityki monetarnej związanej z tzw. Long Covid. Edward Dowd również szeroko wypowiadał się na temat powiązań między systemem monetarnym a COVID-19, włączając w to tę otwierającą oczy poniższą prezentację. Zgadzam się z oceną, że Bitcoin prawdopodobnie rozwiązuje ten problem.

Jeśli jeszcze nie zauważyłeś, to głównym tematem ostatnich ponad trzech lat (przynajmniej) jest „wolność kontra kontrola”, więc nie będzie przesadą sugestia, że przyszłość musi być zdecentralizowana, jeśli chcemy mieć pewność, że nasze dzieci będą dorastać w wolnym świecie.

Autorstwo: Josh Stylman
Źródło zagraniczne: BrownStone.org
Źródło polskie: Ekspedyt.org

Źródłografia

1. https://www.investopedia.com/terms/c/central-bank-digital-currency-cbdc.asp

2. https://watcher.guru/news/global-banks-partner-with-new-york-fed-for-12-week-digital-dollar-pilot

3. https://www.amazon.com/Team-Reality-Fighting-Pandemic-Uninformed/dp/B09XZ34H6V

4. https://twitter.com/ZaidZamanHamid/status/1560007193835016192

5. https://www.weforum.org/agenda/digital-identity/

5. https://epass.ny.gov/home

6. https://twitter.com/songpinganq/status/1509862761165357064

7. https://thephilosophicalsalon.com/the-central-bankers-long-covid-emergency-noise-and-conspiracys-best-kept-secret/

8. https://rumble.com/v1mny36-ed-dowd-covid-and-the-global-financial-collapse-a-tale-of-catastrophes-and-.html

9. https://maajidnawaz.substack.com/p/president-biden-chillingly-declares

10. https://tftc.io/tag/cbdcs/

11. https://saifedean.com/podcast/60-bitcoin-and-the-rise-of-central-bank-digital-currencies-with-simon-dixon/

12. https://allenfarrington.medium.com/bitcoin-is-venice-8414dda42070

13. https://apnews.com/article/technology-health-japan-covid-public-d47817295a647379f69da9bb16160d13

14. https://timesofindia.indiatimes.com/world/south-asia/sri-lanka-introduces-fuel-rationing-scheme-amid-economic-crisis/articleshow/92918380.cms

15. https://caldronpool.com/unvaccinated-teachers-to-be-punished-with-a-pay-cut-social-credit-system-begins/

16. https://www.activistpost.com/2022/08/mercedes-benz-stadium-in-atlanta-to-trial-biometrics-for-entry.html

17. https://truthtalk.uk/2022/ugandas-military-demands-citizens-dna-for-digital-identity-rollout/


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.