WHO krytykuje blokady w celu walki z COVID-19

Opublikowano: 12.10.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2943

WHO zmienia stanowisko w sprawie koronawirusa, potępiając blokady. Blokady są używane do kontrolowania koronawirusa na całym świecie, pogrążając miliony w chaosie. Teraz WHO zmieniła zdanie.

Światowa Organizacja Zdrowia zmienia pierwotne stanowisko wobec COVID-19 po wezwaniu światowych przywódców do zaprzestania blokowania swoich krajów i gospodarek. Dr David Nabarro z WHO zaapelował w sobotę do światowych przywódców, aby przestali „używać blokad jako podstawowej metody kontroli” koronawirusa. Stwierdził również, że jedyną rzeczą, jaką osiągnięto przez blokady, to bieda – bez odniesienia do potencjalnie ocalonych istnień ludzkich. „Zamknięcia mają tylko jedną konsekwencję, której nigdy nie wolno bagatelizować, że ​​biedni ludzie są jeszcze biedniejsi” – powiedział.

„W Światowej Organizacji Zdrowia nie opowiadamy się za blokadami jako głównym środkiem kontroli tego wirusa” – powiedział dr Nabarro „The Spectator”. „Uważamy, że jedyny moment, w którym blokada jest uzasadniona, to kupienie czasu na reorganizację, przegrupowanie, uzupełnienie zasobów i ochrona wyczerpanych pracowników służby zdrowia, ale w zasadzie wolelibyśmy tego unikać”.

Główna krytyka dr Nabarro dotycząca blokad dotyczyła globalnych skutków, zwłaszcza dla gospodarek biedniejszych krajów. „Wystarczy spojrzeć na to, co stało się z branżą turystyczną, na przykład na Karaibach lub na Pacyfiku, ponieważ ludzie nie biorą urlopu” – dodał. „Zobacz, co się stało z drobnymi rolnikami na całym świecie. (…) Zobacz, co się dzieje z poziomem ubóstwa. Wydaje się, że do przyszłego roku możemy mieć podwojenie ubóstwa na świecie. Możemy mieć co najmniej podwojenie niedożywienia dzieci”. „Dlatego apelujemy do wszystkich światowych liderów: przestańcie używać blokad jako podstawowej metody kontroli. Opracuj lepsze systemy do tego. Pracujcie razem i uczcie się od siebie nawzajem ”.

Blokady krytykują również eksperci podpisani pod Wielką Deklaracją Barrington, w której stwierdza się, że blokady wyrządzają „nieodwracalne szkody”. „Jako epidemiolodzy zajmujący się chorobami zakaźnymi i naukowcy zajmujący się zdrowiem publicznym, mamy poważne obawy co do szkodliwego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne pobecnej polityki COVID-19 i zalecamy podejście, które nazywamy skoncentrowaną Ochroną” – czytamy w petycji. „Obecna polityka blokowania ma druzgocący wpływ na krótko- i długoterminowe zdrowie publiczne”.

Jak dotąd petycja została podpisana przez 12 000 osób. Jej autorem jest Sunetra Gupta z Uniwersytetu Oksfordzkiego, Jay Bhattacharya z Uniwersytetu Stanforda i Martin Kulldorff z Uniwersytetu Harvarda.

Źródło oryginalne: News.com.au
Źródło polskie: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.