Weto prezydenta zaskoczyło Kaczyńskiego

Opublikowano: 11.01.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1438

Niedawna decyzja Sejmu ws. nowelizacji ustawy medialnej wywołała w mediach prawdziwą burzę. Gdyby weszła w życie, zakazałaby posiadania udziałów większościowych w polskich mediach kapitałowi pochodzącymi spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, między innymi stacji TVN, której właścicielem jest amerykańskie Discovery.

W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” szef PiS Jarosław Kaczyński przyznał, że jest zaskoczony wetem prezydenta Andrzeja Dudy. „Nie ukrywam, że weto prezydenta do nowelizacji ustawy medialnej zaskoczyło mnie. Miałem powody, by sądzić, że ustawa zostanie skierowana do Trybunału Konstytucyjnego” — powiedział.

„To było konieczne o tyle, że wprowadzone w drugim czytaniu poprawki zgłoszone przez Konfederację w oczywisty sposób naruszały prerogatywy prezydenta, a zatem konstytucję. Co więcej, takich zmian, o charakterze ustrojowym, nie można też wnosić w drugim czytaniu ustawy” — wyjaśniał.

Na pytanie, czy jest już gotowy „głośny projekt reformy sądownictwa”, lider partii rządzącej odpowiedział: „Jest, ale przecież panowie wiedzą, że nie ma pewności, iż po uchwaleniu wszedłby w życie. To nas powstrzymuje”. Zapytany, czy jest możliwa zmiana formy organizacji wymiaru sprawiedliwości do tej żądanej przez Unię Europejską, wicepremier odparł, że kwestia Izby Dyscyplinarnej została przez samą partię podjęta, bo z różnych powodów Izba w tym kształcie nie spełniła oczekiwań.

„To była nasza decyzja” — podkreślił. „Jest projekt, który jednak nie może się zmienić w akt prawny, ale nie z powodów relacji z Unią, lecz naszych wewnętrznych relacji” — dodał.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. duchtesciowej 11.01.2022 17:56

    Czyli tu jest dokładnie wszystko tak jak miało być. Cyrk działa dalej…

  2. wutyfy 11.01.2022 19:45

    Jakby tu w ogóle chodziło o jakieś “lex tvn”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.