Według płaskoziemców Australia… nie istnieje!

Opublikowano: 30.05.2018 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1167

Niedawno w Birmingham w Wielkiej Brytanii doszło do niezwykłej konferencji. W tym liczącym nieco ponad 1 mln mieszkańców mieście spotkali się zwolennicy teorii o płaskiej Ziemi. Doszli oni do niezwykłego wniosku.

Choć mamy XXI wiek i dzięki wrodzonej ciekawości i postępowi technicznemu udało nam się wysłać człowieka w kosmos, to na Ziemi wciąż istnieją ludzie, którzy twierdzą, że nasza planeta jest płaska. Nie tylko za nic mają racjonalne argumenty, ale podczas konferencji poszli od krok dalej. Spotkanie Flat Earth Convention zorganizował nijaki Gary John, który jest właścicielem firmy. Stwierdził on, że spotkanie jest potrzebne, aby “dać głos ludziom, których opinia publiczna niesłusznie próbuje zdyskredytować”.

John stwierdził, że na jego konwencję przybyły osoby, które “budzą się i zaczynają poszukiwać prawdy”.

Zwolennicy płaskiej Ziemi twierdzą, że jest ona dyskiem, w którego centrum jest biegun północny, a całość otoczona jest ścianą lodu. Księżyc i Słońce, które widzimy na niebie mają w rzeczywistości 52 km średnicy. Trzeba wiedzieć, że była to najprawdopodobniej pierwsza oficjalna konferencja zwolenników płaskiej ziemi.

200 osób, które pojawiły się na tym wydarzeniu wysnuło dość ciekawy i daleko idący wniosek, że… Australia nie istnieje. Według nich jest to jedna wielka mistyfikacja, przez którą ludzie uwierzyli, że Wielka Brytania przewiozła przestępców na ten kontynent.

“W rzeczywistości zostali oni załadowani na statki i utopieni. To jedno z największych morderstw w historii” – twierdzą zwolennicy tej teorii.

Jeśli jeszcze nie pospadaliście z krzeseł, to czytajcie dalej. Płaskoziemcy, jak nazywa się zwolenników tej teorii twierdzą, że Australia znajdująca się na mapach, to w rzeczywistości inne miejsce na świecie, które udaje najmniejszy kontynenty przy pomocy… aktorów. To jednak nie wszystko, ponieważ wiara w tą teorie jest tak głęboko zakorzeniona, że jeśli pojawiają się osoby twierdzące, że były w Sydney czy Melbourne, to zwolennicy mówią, że tak na prawdę była to… Ameryka Południowa.

Tak więc przykro nam Australio, ale wszystkie te unikalne gatunki zwierząt i roślin, a także tubylcza ludność to tylko atrapa. Podobnie atrapą była II Wojna Światowa, podczas której Japonia najeżdżała całą Oceanię, która była areną walk między USA i Australią, a Japonią.

Obalić teorię o płaskiej Ziemi nie jest trudno. Wystarczy przeprowadzić kilka prostych doświadczeń. Można wybrać się nad morze, albo skonstruować wahadło foucaulta i samemu stwierdzić, że Ziemia obraca się, czyli musi być płaska. Najprościej jest jednak zadać sobie bardzo proste pytanie: po co ktoś miałby zatrudniać miliony aktorów, statystów i innych osób, opłacać ich milczenie? Z uwagi o własne zdrowie psychiczne nie polecamy silić się na odpowiedź na to pytanie.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16 komentarzy

 1. rolny 30.05.2018 14:22

  @W.
  Oni nie wiedza, że mieszkają w Ameryce Południowej :-).

 2. Krzysztof Zamojski 30.05.2018 17:33

  Ja nawet pójdę o krok dalej i podam dowody moje twierdzenia. Uważam że Ziemia jest wklęsła.
  Gdy spojrzę na buty wytarte na podeszwach, to do takiego wniosku dochodzę. Na razie jestem sam.

 3. MasaKalambura 30.05.2018 19:47

  Nie jesteś sam. Niejaki qrde tez w to wierzy i intensywnie promuje te wierzenia na WM. .

 4. ARTUR 30.05.2018 20:31

  Dlaczego każda rakieta lecąca poza atmosferę Ziemi musi przelatywać przez tzw. biegun południowy ?

 5. realista 30.05.2018 23:19

  skąd ten pomysł?… .. .

 6. Niewypadamiteraz 31.05.2018 00:02

  “Południowy biegun magnetyczny – punkt najbliższy południowego bieguna geograficznego, w którym linie pola magnetycznego biegną prostopadle do powierzchni Ziemi. Obecnie znajduje się w Antarktyce. Po raz pierwszy dotarł do niego 15 stycznia 1909 r. Edgeworth David z dwoma towarzyszami (Douglas Mawson i Leo Cotton)”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Biegun_po%C5%82udniowy

  Być może prostopadły kierunek pola magnetycznego względem Ziemi ułatwia wznoszenie statku na orbitę?

 7. realista 31.05.2018 00:44

  ale tak nie jest, nie musi przelatywać… .. .

 8. MrMruczek 31.05.2018 10:25

  A ja sądzę, że członkowie tej małej społeczności tak na prawdę nie wierzą w to, co głoszą, ale z pewnością wszyscy świetnie się bawią przy wymyślaniu tych fascynujących bredni 🙂

 9. realista 31.05.2018 12:13

  sporo ich naprawdę nie rozumie dlaczego to co mówią to są brednie. podajesz im masakrujący dowód a oni wzruszają ramionami, bo im nic to nie mówi, nie widzą związku.
  na moje zwykła głupota… .. .

 10. ARTUR 31.05.2018 19:45

  Niestety każda rakieta wynoszona ponad atmosferę musi przelecieć przez tzw. biegun południowy którego oczywiście nie ma i nigdy nie zostało udowodnione że istnieje . Gdy Amundsen podstępem chciał udowodnić prawdę to po powrocie statkiem do cywilizacji o mały włos nie został zamordowany , gdyby oczywiście nie zgodził się opublikować fałszywych obliczeń . Tzw. biegun południowy to najlepiej strzeżona forteca obecnych mocarstw gdzie przebywają jedynie osoby zmilitaryzowane , nad całym obszarem obowiązuje też strefa zakazu lotów więc informacje jakie posiadamy są równoznaczne z tymi z ciemnej strony Księżyca . Co do rakiet to ostatnio rakieta Muska wystartowała pionowo przebijając się przez kopułę ochronną co spowodowało wyrwanie dziury w osłonie i całkowity zanik przepływu informacji bezprzewodowej na olbrzymim obszarze .

 11. Maximov 31.05.2018 20:55

  @ARTUR
  Jakieś dowody na poparcie tych rewelacji?

 12. realista 01.06.2018 02:28

  nie, ARTURZE, nie przelatuje.
  biegun południowy istnieje, a pan Robert nagrywa stamtąd fajne filmy.
  https://www.youtube.com/channel/UCIOkv5GP3HjxlsYQCWC5cjg
  głupoty wypisujesz… przebiła kopułę… .. .

 13. ARTUR 03.06.2018 17:25

  Maximov . Nie musi być dowodów , należy jednak słuchać różnych informacji teoretycznie nie powiązanych z sobą . Sprawa lotów rakiet przez tzw. biegun południowy wyszła wtedy gdy po zmianie składu paliwa można było zobaczyć rakiety lecące poziomo na południe , zdjęcia określające te świecące obiekty jako UFO zostały wytłumaczone wystrzeloną rakietą , co akurat było prawdą . Informacja dotyczyła rakiet amerykańskich gdyż Rosjanie nie wytłumaczyli podobnych sytuacji . Sprawa Muska o mały włos nie zakończyła się dla niego więzieniem lecz ze względu na dobre układy zniknął na razie z ekranów i tabloidów a sprawa kopuły została wyciszona jako awaria sprzętu . Nie wiadomo czy Muska jeszcze zobaczymy , a jeśli tak to jedynie chyba jak Obamę po wizycie w Brazylii 🙂

 14. ARTUR 03.06.2018 17:29

  realista . Ciekawe gdzie jest południowy biegun magnetyczny , powinien być też ruchomy jak północny 🙂 Czy ktoś kiedykolwiek przeleciał najkrótszą drogą pomiędzy kontynentami nad tzw. biegunem południowym ?

 15. realista 03.06.2018 17:45

  oczywiście.
  ponadto dałem ci linka do gościa, który TAM robi timelapsy.
  rakiety nie lecą nad biegunem południowym, chyba że mają się znaleźć na orbicie biegunowej, bo na tym ona polega.
  co ty opowiadasz z tą kopułą? nie ma żadnej kopuły. a Ziemia na 1000% nie jest płaska, bo NIC tego nie potwierdza, a WSZYSTKIE obserwacje temu przeczą.
  powtarzasz bzdury… .. .

 16. realista 03.06.2018 17:58

  cyt.:”Ciekawe gdzie jest południowy biegun magnetyczny , powinien być też ruchomy jak północny :)”

  http://deeptow.whoi.edu/southpole.html
  no i jest… .. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.