W tym sezonie na wieloryby poluje tylko jedna firma z Islandii

Opublikowano: 15.06.2017 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 948

“Obecnie jest mniej płetwali karłowatych niż zwykle” – mówił Gunnar Bergmann Jónsson, dyrektor generalny firmy IP, jedynej, która w tym sezonie poluje w Islandii na wieloryby. Pierwsze wieloryby w tym sezonie zostały złapane kilka dni temu przez łódź Rokkarinn KE. Były to płetwale karłowate.

Według informacji podanych przez Jónssona, na rynku brakuje mięsa wielorybów, dlatego, mięso tych które złapano, zostało natychmiast sprzedane.

Rannveig Grétarsdóttir, dyrektor generalny firmy Elding, która oferuje wycieczki na obserwację wielorybów, powiedziała, że liczba płetwali karłowatych w czerwcu była taka sama jak w ubiegłym roku. ”W maju jednak było mniej płetwali i humbaków, prawdopodobnie ze względu na pogodę i na brak pożywienia w morzu” dodała.

Płetwal karłowaty ma 7-10 m długości i waży 8-10 ton. Szacuje się, że w wodach dokoła Islandii zamieszkuje około 50-60 tysięcy tych zwierząt. Długość ich życia wynosi 30-50 lat. Islandzki Instytut Morski zaleca, aby w latach 2016-2018 zabitych zostało nie więcej niż 224 płetwali.

Autorstwo: m.m.n
Na podstawie: mbl.is
Źródło: IcelaNdnews.is


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. luzak1977 15.06.2017 19:02

    Niech sobie wezmą siekierki i się nimi w te swoje puste łby walną.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.