W Tadżykistanie policja muzułmanom goli brody

Opublikowano: 25.01.2016 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 432

W ubiegłym roku policja w Tadżykistanie zgoliła brody prawie 1300 mężczyznom oraz zamknęła ponad 160 sklepów sprzedających tradycyjne ubrania muzułmańskie. Akcje te były częścią walki kraju z tak zwanymi „obcymi” wpływami.

Jak mówi szef policji w wilajecie (prowincji) chatlońskim, Bahrom Sharifzoda, w 2015 roku służby mundurowe przekonały 1700 dziewcząt i kobiet do zaprzestania noszenia chust. Ruch ten jest postrzegany jako część walki toczonej przez ten muzułmański kraj z radykalizmem.

Świeckie przywództwo Tadżykistanu bardzo się stara, żeby z terenu sąsiedniego Afganistanu nie przeniknęły do kraju niechciane tradycje i zwyczaje. Parlament zakazał używania arabsko brzmiących nazw oraz małżeństw między kuzynami. We wrześniu ubiegłego roku Sąd Najwyższy zakazał działalności jedynej zarejestrowanej partii muzułmańskiej – Islamskiej Partii Odrodzenia Tadżykistanu.

Sprawujący rządy od 1994 prezydent Emomali Rahmon podejmuje działania mające na celu promocję sekularyzmu oraz zniechęcające do wierzeń i praktyk, które postrzega jako obce lub jako zagrożenie dla stabilności Tadżykistanu.

Tadżykistan liczy 7,1 mln ludności. Od czasu rozpadu Związku Radzieckiego kraj jest niestabilny, a większość obywateli żyje w biedzie. Kraj nadal jest zależny od Moskwy, a większość jego obywateli pracuje w Rosji.

Nieoficjalne statystyki szacują, że w Syrii walczy przeszło 2000 dżihadystów z tego kraju.

Autorstwo: Severus-Snape
Na podstawie: AlJazeera.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 25.01.2016 10:29

    Brawo trzeba się bronić przed brudem i syfilisem zwierzęcym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.