W ramach eksperymentu karmią dzieci z Afryki owadami

Opublikowano: 12.10.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2021

Brytyjski rząd finansuje projekty zachęcające Afrykańczyków do hodowli i spożywania owadów, w randomizowanych badaniach, w których biorą udział dzieci w wieku szkolnym.

Za wspieranie projektów realizowanych w Demokratycznej Republice Konga i Zimbabwe odpowiada Zjednoczone Królestwo Badań i Innowacji (UKRI) – filia krajowego Departamentu Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej.

Dzięki grantowi w wysokości około 320 000 USD, naukowcy w Zimbabwe będą eksperymentować z wykorzystaniem robaków mopane w owsiance podawanej dzieciom w szkołach. Dzieci w wieku od 7 do 11 lat w miastach Gwanda i Harare będą karmione miksturą pochodzącą z gąsienic, które, jak twierdzą naukowcy, są bogate w witaminy i minerały.

Ostatecznie zostanie przeprowadzone randomizowane badanie w celu porównania, czy dzieci spożywające owady radzą sobie lepiej w szkole niż ich rówieśnicy.

W Demokratycznej Republice Konga naukowcy wykorzystają grant w wysokości około 55 000 USD na „promocję produkcji owadów na żywność dla ludzi i do produkcji pasz dla zwierząt”. Według streszczenia opracowania z Biura ds. Rozwoju Zagranicznego, Wspólnoty i Rozwoju, fundusze są dostarczane przez Katolicką Agencję Rozwoju Zamorskiego (Cafod).

Wśród owadów, których spożycie jest promowane, znajdują się gąsienice, szarańcza wędrowna i muchy żołnierskie BSF. Projekt, który rozpoczął się w marcu i zakończy w grudniu, jest odpowiedzią na niedobory wody, powodowane rzekomo przez zły wpływ wywierany przez hodowlę zwierząt na środowisko.

Nie wiadomo, czy wnioski z prac w Afryce zostaną zastosowane w Wielkiej Brytanii, jednak eksperci w tej dziedzinie, z którymi rozmawiały media głównego nurtu, twierdzą, że jest to prawdopodobne.

Badania są najnowszym przykładem wykorzystania zaniepokojenia zmianami środowiska i klimatu jako pretekstu do wprowadzenia radykalnych zmian w tradycyjnych dietach i praktykach rolniczych.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. pikpok 12.10.2022 19:59

  Demokratyczna Republika Konga: surowce okupione krwią
  Obecnie największym partnerem handlowym DRK jest Chińska Republika Ludowa, która od 2007 r. podpisała szereg umów na wydobycie miedzi i kobaltu
  https://www.skarbiec.biz/gospodarka/30_03_2012_wiadomosci.htm
  A żydowska firma Beit & Co. pewnie zadbała o ich diamenty. (Co ciekawe europejczycy mają sankcje na surowce energetyczne , a oni mogą kupować w Rosji diamenty)

 2. Baltazar Bombka 16.10.2022 09:33

  A co z chorobami przenoszonymi przez owady? O ile mięso i ryby poddane obróbce termicznej są bezpieczne do spożycia to co w przypadku owadów? Wiem, wypłuczemy je w pestycydach i będą czyste od wszelkich patogenów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.