W elektrowni atomowej w USA stanął reaktor

Opublikowano: 07.06.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 476

Zatrzymał się reaktor atomowy w elektrowni Indian Point położonej 50 km na północ od Nowego Jorku i wytwarzającej 25-30% energii elektrycznej niezbędnej dla tej wielkiej metropolii. Poinformował o tym operator elektrowni – korporacja Entergy.

Do zatrzymania doszło wczoraj we wczesnych godzinach rannych czasu miejscowego.

Według wstępnych informacji, przyczyną zatrzymania jednego z dwóch działających reaktorów była awaria głównego generatora prądu. Reaktor został zagłuszony automatycznie, nie zarejestrowano wzrostu radiacji.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sfisol 08.06.2012 10:19

    Jak to reaktor stanął, a potem został wygłuszony? Reaktor atomowy nie może tak ot zatrzymać pracy, gdyby to było możliwe to niebyłoby problemu w Fukushimie! (W treści napisane jest ze generator prądu miał awarię, to może turbiny się zablokowały i stąd określenie “stanął”?).

    BTW. Ta elektrownia wygląda jak meczet tylko kopuły z wieżami miejscami zamienione 😛

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.