Unia Europejska może zakazać papieru toaletowego

Opublikowano: 01.04.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3545

Papier toaletowy jest jednym z najbardziej powszechnych produktów higienicznych, używanych na całym świecie. Niestety, zdaniem Unii Europejskiej, produkcja papieru toaletowego ma negatywny wpływ na środowisko naturalne, a konkretniej, na degradację lasów. Unijni decydenci zapowiadają walkę z popularną srajtaśmą.

Argumentacja zakazywaczy jest następująca. Produkcja papieru toaletowego wymaga ogromnych ilości drewna, a drzewa są wycinane w coraz większej ilości, aby zaspokoić zapotrzebowanie na ten produkt. Wycinka drzew przyczynia się do wylesiania, co oznacza, że wiele gatunków zwierząt i roślin traci swoje naturalne środowisko życia.

Według danych Unii Europejskiej produkcja papieru toaletowego odpowiada za około 5% wycinki drzew w Europie, co zdaniem unijnych biurokratów jest bardzo dużą liczbą, biorąc pod uwagę, że papier toaletowy to tylko jeden z wielu produktów wykorzystujących drewno.

Aby zmniejszyć wpływ produkcji papieru toaletowego na środowisko naturalne, UE zachęca do stosowania alternatywnych rozwiązań, takich jak papier toaletowy z recyklingu lub alternatywnych materiałów, takich jak konopie czy bambus. Produkcja papieru toaletowego z recyklingu ma znacznie mniejszy wpływ na środowisko, ponieważ nie wymaga wycinki drzew, a produkcja papieru z alternatywnych materiałów jest bardziej ekologiczna i trwała.

Zdjęcie: StockSnap (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. duchtesciowej 01.04.2023 11:36

  Proponuję również likwidację ue, bo jej debilna biurokracja i miliony ton papierów które są potrzebne by zaspokoić “hydrę” urzędową są jeszcze bardziej szkodliwe dla lasów.

 2. sanchop 01.04.2023 14:43

  Duchtesciowej-no właśnie o to chodzi, żeby unia (obrzydzić) się rozpadła a Polska sama przystąpiła do przegranej wojny z Rosją i Białorusią po stronie niezwyciężonej armii ukraińskiej. Będzie tak, Polacy na pierwszej linii a z tyłu ukraincy, pilnujący aby nikt nie uciekł, bo oni już się na wojowali. Pozdrawiam gorąco

 3. george 01.04.2023 17:50

  Nie popieram większości dyrektyw UE ale akurat papier toaletowy z recyklingu ma sens. Poza tym dupsko się myje a nie wyciera 😀

 4. Szurnięty Mędrzec 01.04.2023 20:51

  Papier toaletowy powstaje z odpadów podczas obróbki drewna, co za debil to zaprojektował?

  Co do produkcji papieru z konopii i bambusa pełna zgoda, choć te same instyyucje co proponują konopie jako alternatywę, 100 lat temu same zniszczyły przemysł konopny
  Hipokryci

 5. Waldemar 01.04.2023 20:55

  hi, George.Zgadzam sie z Tobą.Wiesz co mi wytłumaczył poznany mahometanin?…”twoja twarz, twoja ręka, noga, twoja dłoń, to są te same tkanki. Jeślibyś , przypadkiem, włożył rękę w to ,w co byś nie chciał włożyć, to zrobisz? umyjesz , czy WYTRZESZ?
  Nic nie odpowiedziałem…

 6. adambiernacki 02.04.2023 07:30

  Skomentuję to tak: ze szmatkami można zrobić wszystko.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.