Tego papieru toaletowego lepiej nie używać

Opublikowano: 24.03.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 12

Dermatolog Irina Skorogudajewa w rozmowie z gazetą „Wieczerniaja Moskwa” powiedziała, jakie choroby może wywoływać papier toaletowy i jak właściwie wybrać ten produkt higieny.

Jak podkreśla, papier toaletowy zawierający substancje zapachowe, barwniki i inne dodatki może powodować podrażnienia w okolicach bezpośredniego kontaktu ze skórą i w pachwinach.

Podrażnienie nie jest jedynym problemem, który może powodować papier toaletowy. Produkt higieniczny o niskiej jakości może wywoływać hemoroidy, stany zapalne, a nawet raka. „Farba typograficzna zawiera ołów, który wywołuje nowotwory. Dlatego lepiej zapomnieć o szarych rolkach” – powiedziała lekarka.

Jej zdaniem papier toaletowy powinien być wykonany z czystej celulozy, nie należy używać materiałów pochodzących z recyklingu, ponieważ w tym przypadku stosuje się chlor. „Chlor zamienia się w dioksyny, które są substancjami toksycznymi i rakotwórczymi” – dodała ekspertka.

Jaki papier wobec tego wybrać? Skorogudajewa doradziła, aby wybierać papier toaletowy bez substancji zapachowych, kolorowych nadruków i odcieni, a także uważnie sprawdzić rolkę, na której nie powinno być kawałków drewna i zanieczyszczeń.

A co z chusteczkami nawilżanymi? Dermatolog ostrzegła, że chusteczki nawilżane są również niebezpieczne dla zdrowia ze względu na zawarte w nich chemikalia. „To dodatkowy czynnik podrażniający skórę, powodujący wysypki i suchość skóry, ponieważ do niektórych chusteczek dodawany jest alkohol. W takim przypadku chusteczki nawilżające to prawdziwe zło” – podkreśliła.

Dermatolog powiedziała też, że w przypadku problemów skórnych lepiej zrezygnować z tych produktów higieny i użyć bieżącej wody.

Zdjęcie: StockSnap (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Kiedy Europejczycy nauczą się myć? Również po robieniu kupy myć a nie rozcierać gó***wno?

Cosmo
Użytkownik

Należało by napisać, że do d… z takim papierem toaletowym, ale byłby to komentarz wysoce chybiony w tym przypadku.

realista
Użytkownik

zaraz Masa napisze co trzeba robić ;)… .. .