Terroryści ISIS próbują sprzedawać maseczki

Opublikowano: 31.08.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 621

Pod adresem spółki Face Mask Center klienci znajdą już tylko decyzję władz amerykańskich o zamknięciu tej strony internetowej. Sprzedawała ona maseczki reklamowane jako zatwierdzone przez FDA, amerykański urząd ds. żywności i leków. Producenci maseczek nierzadko donoszą na siebie, by wyeliminować konkurencję, ale tym razem wpadli na biznes prowadzony przez Państwo Islamskie, jak twierdzi amerykański departament sprawiedliwości.

Strona miała bardzo profesjonalny wygląd, wyglądała jak jeszcze jeden internetowy sklep z maseczkami, sprzedawanymi jednak taniej niż w innych. W rzeczywistości nie były oczywiście przez nikogo zatwierdzone. Administracja amerykańska uważa, że sprzedaż maseczek to nowy sposób grup terrorystycznych na zarabianie pieniędzy. Wykorzystują one strach przed chorobą covid-19, by „wypchać sobie kieszenie” i zasilić swą terrorystyczną działalność.

Urzędnik departamentu sprawiedliwości zadzwonił pod podany na stronie numer telefonu. Miał rozmawiać z „Syryjczykiem zamieszkującym w Turcji”, który zaproponował mu „łatwą” sprzedaż 100 tys. maseczek. Gdy towar dotarł do Stanów, okazało się, że choć maseczki nie różnią się od produkowanych w USA, nie miały żadnego certyfikatu. Według śledczych departamentu, oszukańczym interesem rządził niejaki Murat Cakar, Turek, który miał kiedyś pracować dla Państwa Islamskiego.

Amerykańscy specjaliści od ruchów terrorystycznych podkreślają, że do tej pory Państwo Islamskie wykorzystywało epidemię jedynie do celów propagandowych. Głosiło, niczym władze amerykańskie, że koronawirus mógł zostać stworzony w laboratorium, tyle, że miałby być przez „niewiernych” skierowany przeciw muzułmanom. Twierdziło też, że to naturalne, że kobiety powinny zakrywać twarze. Według służb specjalnych, w czasie epidemii PI nie zawiesiło przygotowań do ataków wykorzystując fakt, że władze mają co innego na głowie.

Na razie administracja amerykańska nie wie, czy istnieją inne internetowe sklepy z maseczkami, lecz według „Business Insider” organizacja terrorystyczna z pewnością prowadzi takie interesy.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.