Telewizja TVN straciła ważny status

Opublikowano: 24.01.2023 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2838

Telewizja TVN straciła status centrum badawczo–rozwojowego. Powodem było niedopełnienie formalności związanych z utrzymaniem tego statusu.

Status centrum badawczo-rozwojowego otrzymują przedsiębiorcy, którzy prowadzą badania i prace rozwojowe. „Nie prowadzą najczęściej zajęć dydaktycznych, ale mają realizować pewne cele wpisujące się w rozwój innowacyjności, czy też rozwój różnych przedsięwzięć, ale poprzez wprowadzenie nowatorskich rozwiązań” – wyjaśnił prof. Arkadiusz Jabłoński.

Uzyskując status centrum badawczo-rozwojowego mogą korzystać ze wsparcia w postaci wyższych ulg podatkowych, m.in. zwolnienia z podatku od nieruchomości. „Jeżeli mamy do czynienia z innowacyjnością, to mamy stosowne ulgi ekonomiczne dla założycieli” – powiedział prawnik Piotr Gaglik.

Nie wiadomo, jakie działania prowadziła stacja TVN. Status centrum badawczo-rozwojowego uzyskała na mocy decyzji ministra rozwoju, pracy i technologii z 11 sierpnia 2021 roku. Dokładnie tego dnia z resortem i rządem żegnał się wicepremier Jarosław Gowin. Obecny minister rozwoju, Waldemar Buda, odebrał komercyjnej stacji specjalny status. „Zanim TVN ogłosi, że łamane jest prawo do wolności nauki, proszę o przestrzeganie prawa jak pozostałe centra badawczo-rozwojowe” – oznajmił minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

TVN nie dopełnił formalności związanych z przedłużeniem statusu centrum badawczo-rozwojowego.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. ite.ad.joseph 24.01.2023 18:27

  miły news.
  tylko ciekawe co na to Amerykanie…

 2. Adalb 24.01.2023 23:31

  ite.ad.joseph 24.01.2023 18:27

  miły news.
  tylko ciekawe co na to Amerykanie…

  A no właśnie , co ? Czy Brzezinsky zatelefonuje do Moteusza i go oipierd*** i ten w podskokach cofnie decyzje Budy. Czy wystarczy telefon od sprzątaczki zatrudnionej w US- Ambassy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.