Jeżeli pani boi się nagrywania, to trzeba zmienić zawód

Opublikowano: 16.02.2024 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2554

Europoseł i p.o. przewodniczącego Suwerennej Polski nagrał swoją rozmowę z dziennikarką TVN24 Anitą Regulską. Polityk zrobił to, by móc skonfrontować swój materiał z tym, co wycięłaby z niego stacja, która zaprosiła go do rozmowy.

„Wielu z Was pisze, że aż szkoda zrobiło się tej dziennikarki TVN-u. Też miałem takie wrażenie zaraz po nagraniu (w grudniu zeszłego roku) – dlatego nie publikowałem tego filmu i nie miałem zamiaru. Wiem, miękkie serce – moja słabość. Jednak skoro oni dziś zapowiedzieli swoją manipulację to musiałem się bronić” – napisał w swoich mediach społecznościowych europoseł, dołączają link do nagrania.

Co tak rozsierdziło Jakiego, że jednak postanowił opublikować wideo? P.o. przewodniczącego SP napisał, że w edytowanym przez TVN materiale do programu „Czarno na białym” „więcej ode mnie mówi kryminalista Gaweł i jego ludzie”.

– Dama z tego programu poinformowała mnie, że chce zrobić materiał na temat odebrania nam immunitetu za polubienie wpisu, który pokazywał prawdziwe sceny przemocy migrantów i przez telefon mnie już poinformowała, że jej najważniejsze pytanie, jakie chce mi zdać, to jest „czy nie jest mi wstyd”. W związku z tym postanowiłem, że z tą damą się spotkam i to wszystko Państwu pokaże – mówi Patryk Jaki na wstępie do swojego filmu.

Jak widzimy na nagraniu, dziennikarka TVN24 na początku nie chciała zgodzić się na to, by Jaki także rejestrował wywiad.

– Czyli to jest dla pani za trudny warunek, żeby rozmowa była nagrywana przeze mnie również? – zapytał ją europoseł.

– Bo tutaj mamy jakieś pomieszanie z poplątaniem… – mówi Regulska.

– Jeżeli pani boi się nagrywania, to trzeba zmienić zawód – stwierdził polityk.

– Wie pan co, no nie wyrażam zgody na to, aby to nagranie było potem gdzieś publikowane – zaznacza dziennikarka.

– No pani raczy żartować. To pani chciała ze mną rozmawiać. […] Jeżeli pani boi się rozmowy ze mną, no to rezygnujmy? – zapytał Jaki.

Dziennikarka zasłaniała się m.in. prawem autorskim i powtarzała w kółko, że „ma prawo zadawać pytania”. Jaki zapytał, czy w takim razie ona ma prawo „zadawać pytania”, „wyciąć sobie z tego, co chce”, a on nie ma prawa tego nagrać.

– Nie, ma prawo pan to nagrać […] Ja panu mówię tylko, że nie wyrażam zgody, żeby to nagranie [publikować].

– To ja pani mówię, że nie ma takiego prawa, które by mi zakazywało publikacji. Dlatego wszystko będzie zależało od pani uczciwości – stwierdził europoseł.

Przez cały ten czas dziennikarka przekonywała, że fakt, iż Jaki chce nagrać całą rozmowę, uderza w jakiś sposób w jej wolność, a nawet kojarzy jej się „najmroczniejszymi czasami politycznymi”.

– Czyli jeśli ja nagram całą rozmowę z nią, a nie ona sobie wytnie fragmenty, to jej się to kojarzy ze stalinizmem – stwierdził polityk, komentując nagranie.

Dla uczciwości należy jednak dodać, że nie tylko materiał, który opublikował TVN, jest edytowany, ale również ten udostępniony przez Jakiego jest pocięty i przerywany jego komentarzami.

Oba nagrania są dostępne w sieci (patrz wklejki wideo wyżej).

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Irfy 16.02.2024 12:22

  Błazenada. Po co to certolenie? Kiedy mnie ktoś chce nagrać na moim terenie, to mu z wyprzedzeniem zapowiadam, że też będzie nagrywany. I to ze wszystkich stron od momentu wejścia w zasięg kamer. Czyli od progu. Nie pasuje? Nie nagrywamy.

  A w przypadku rozmowy z jakimiś “postępowcami” jeszcze bym dodatkowo sprawdził, czy mi nie zostawili pluskwy w lokalu 🙂

 2. MasaKalambura 16.02.2024 14:30

  Wchodząc do sejmu, rządu czy innych posad państwowych powinno się obligatoryjnie podpisywać pisemną zgodę i potwierdzenia o byciu poinformowanym o tym, że jest się stale podejrzanym o korupcję lub wrogą agenturę, a w związku z tym o możliwym stałym podsłuchiwaniu wszystkich wykonywanych rozmów w czasie pełnienia obowiązków służbowych i poza nim.

 3. niusy 16.02.2024 22:00

  @Masa, poniekąd zgadzam się, politycy powinni działać jawnie, jak nie potrafią to nie nadają się. Afera Pegasusa to kompletne dno. Jacyś politycy płaczą nad tym, że byli podsłuchiwani przez kolegów a w nosie mają prawo do prywatności przeciętnego kowalskiego. I to właśnie Jaki staje tutaj w pozycji kogoś, kto rzekomo walczy o prawa kowalskiego. I ja go pamiętam z przesłuchania w komisji dotyczącej przejmowania lokatorów gdzie usiłował wymusić na takim łowcy zeznania dotyczące swojej rodziny karaniem go. Takie właśnie zastraszanie praktykuje.

 4. Katarzyna TG 16.02.2024 22:13

  niusy, z tego powszechnego schamienia obyczajów nic dobrego nie wyniknie.

 5. MasaKalambura 17.02.2024 08:26

  Afera Epsteina to ten sam problem wyższego poziomu. Nastręczali politykom (i w ogóle ludziom na szczytach) nieletnie dziewczyny, nagrywali to, a potem szantażowali ich i do dziś szantażują, aby posłusznie wykonywali rozkazy góry. Plotka głosi (a plotka ta ma siłę uśmiercającą przez seryjnego samobójcę) że sam Mossad za tym stoi. Stąd na przykład to milczenie i wspomaganie całego świata zachodniego w ludobójstwie Gazy i innych przestępstwach świata polityki. To nie z miłości do Izraela, tylko ze strachu przed ujawnieniem.

 6. Katana 17.02.2024 09:00

  To oczywiste, że pedofil nie zna miłości.

  “(5) Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha – do tego, czego chce Duch. (6) Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha – do życia i pokoju. (7) A to dlatego, że dążność ciała wroga jest Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu, ani nawet nie jest do tego zdolna. (8) A ci, którzy żyją według ciała, Bogu podobać się nie mogą.” Rz8

 7. Dandi1981 17.02.2024 09:20

  Tylko ze wszystkim umyka meritum sprawy ona dostala zlecenie mialo byc mu wstyd i mial straszyc polakow a on nie potrafil sie obronic tuman mowil w kolko ze pokazuje prawde , zamiast powiedziec straszyc nie ale ostrzegac wyciagac wnioski na przykladzie panstw ktore juz przyjely rzesze migrantow.
  Ps dostac uchylenie imunitetu za polubienie postu to dopiero jest stalinizm.
  A media sa tak niezalezne ze ona robi wywiad o spocie o migrantach i nie obchodza ja inne spoty na ten sam temat w tym samym czasie tylko ten jeden bo zadanie bylo obsmarowac a nie drazyc temat.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.