U Jakiego wylatuje się za „antysemityzm”

Opublikowano: 24.08.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 710

Patryk Jaki, kandydat centroprawicy na prezydenta Warszawy, usunął ze swojego sztabu jednego ze współpracowników. Chodzi o niejakiego Michała Szpądrowskiego, lokalnego działacza Ursynowa, który jako piętnastoletni chłopak miał publikować w mediach społecznościowych „antysemickie wpisy”. Kilka dni wcześniej Jaki poparł postulat Platformy Obywatelskiej dotyczący delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego.

Całą sprawę wytropili właśnie politycy PO, Marcin Kierwiński i Cezary Tomczyk, którzy zamieszali na swoich profilach w mediach społecznościowych skany z rozmowy Szpądrowskiego z jego kolegą. Radny PiS na warszawskim Ursynowie miał w 2010 roku odnieść się do wpisu „Szpąder, jutro jest nalot żydków na Wawke!!!! przylatuje boening 747-400 z TLV. Jak chcesz to pojedziemy na 6.20 na lotnisko i ich przywitamy gazem” odpisując, iż „gdyby nie ta godzina to bym ich powitał serią z kałasznikowa…”.

Działacz partii Jarosława Kaczyńskiego miał wówczas piętnaście lat i to właśnie swój wiek wykorzystywał jako linię obrony, publikując jednocześnie dokumenty potwierdzające jego wsparcie w ramach przeprosin dla Fundacji Ochrony Mienia Żydowskiego, na którą wpłacił tysiąc złotych. To jednak nie pomogło i Jaki zdecydował się usunąć Szpądrowskiego ze swojego sztabu wyborczego, w którym był on zeszłego tygodnia skarbnikiem.

W ubiegłym tygodniu kandydat centroprawicy na prezydenta Warszawy zadeklarował, że poparłby wniosek PO o delegalizację wspomnianego ONR-u, chociaż nie jest to sprawa priorytetowa w kontekście wyborów samorządowych w stolicy.

Na podstawie: Dziennik.pl
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. major 24.08.2018 15:57

  Jest różnica standardów PIS i PO!
  Widać to na przykładzie konsekwencji wyciągniętych wobec piętnastolatka w PIS i braku konsekwencji wobec funkcjonariuszy ORMO, SB i MO pracujących w Urzędzie Stołecznym Warszawy nadzorowanym przez HGW, patronkę Usterki-Trzaskowskiego, speca od zaklejania szyb taśmą.

  Chłopak w wieku 15 lat przeprosił za to co napisał jako uczeń podstawówki.
  Nie ma tu jednak paraleli jeśli chodzi o ORMOwców, SBeków czy innych mundurowych “smerfów”, którzy nie mieli dziecięcych epizodów na fejsie, tylko konkretne pały, gaz i “ścieżki zdrowia”.
  Ale o nich ani człowiek z twarzą muminka Kierwiński ani ten drugi zuch nie zająkneli sie słowem.
  Takie to standardy mają w PO.

 2. BrutulloF1 24.08.2018 23:40

  Antysemitów się nie wybacza… Swoją drogą cofam poparcie dla Jakiego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.